בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


ג'קוזי לבריאות - היתכן?

ג'קוזי הינו בריכה קטנה, המחוממת לטמפרטורה שבין 30-40 מעלות צלזיוס ובתוכה משאבות משני סוגים שונים: * משאבות מים המפעילות "פיות" או בשמם הלועזי "ג'טים – JETS" המותקנות בדופן הבריכה.  


אוכל בריא לחיים בריאים

בתקופה האחרונה החלה תאוצה בכל נושא האוכל הבריא, אנשים מודעים לעובדה שאוכל בריא עוזר לגוף להיות חזק ובריא יותר, עוזר בערנות במהלך היום ועוד. למרות שיש עליה בערנות לנושא אכילה בריא עדיין לא באה בטבעיות להרבה אנשים.


בתי אבות במרכז – בעיר או בכפר

הגיעה העת לבחור בית חדש להורים, בית בו הם יקבלו את הטיפול הצמוד שמגיע להם, טיפול אישי, רפואי ומקצועי. העת לבחירת בית אבות יכולה להיות קצת מלחיצה וקשה ולכן יש לעשות סקר שוק ולהתייעץ עם אנשים רבים ולקרוא חומר כתוב ומקצועי כמו במאמר הבא שיסקור בפניכם את האופציות העומדות לרשותכם.


מבנה הפה והשיניים

הפה, על האיברים השונים הנמצאים בו, הוא אחת המערכות החשובות בגוף האדם, זו המאפשרת לנו לאכול ולדבר (שתיים מהפעולות האהובות על המין האנושי...) הפה כולל שתי שפתיים, שתי לסתות, בלוטות רוק, לשון, שיניים, חניכיים ואת השריר החזק ביותר בגופנו – המלעס, שריר קטן יחסית המפיק מומנט גדול ועל כן עוצמתו כה רבה.


יתרונות הדברה ירוקה

אחד התנאים ההכרחיים ליעילותה של הדברה ולהשגת התוצאות הנדרשות והמצופות ממנה היא ביצועה על ידי מדביר מקצועי. תנאי הכרחי לבחינת מקצועיותו של המדביר היא תעודה המסמיכה אותו לעסוק במקצוע. זכותכם, כלקוחות, לדרוש לראות תעודה כזאת.


אוכל עוזר לבריאות הגוף

מה הנזק שיכול להיגרם מאכילה לא בריאה

בנושא אכילה בריאה יש ויכוח לא פשוט, מהו אוכל בריא? מה יתרונות אוכל בריא? באילו חומרי גלם ניתן להשתמש? האם יש מאכלי קינוחים בריאים? שאלות רבות נשאלות אך אין תשובה אחת חד משמעית.

אוכל עוזר לבריאות הגוף

היום יש נטייה לחשוב כי הילדים המתבגרים ובכלל הדור הצעיר יותר, צורכים אוכל לא בריא שבעיקר מושפע מפרסומות ותרגילי שיווק שאליהם הילדים נחשפים. אך בפועל רוב האוכל שצורכים מושפע בעיקר מהחינוך בבית. הילדים רואים את הרגלי האכילה של ההורים ובני המשפחה ומאמצים אותם. אם הילד נחשף בבית לאכילה לא בריאה רוב הסיכויים שהוא יאמץ אכילה כזו, מטבעו, ללא ידע על הנזק שנגרם לו.

מהו אוכל בריא?

אוכל בריא בראש ובראשונה הוא אוכל שמכינים אותו בצורה בריאה, כלומר, בלי הרבה שמן, סוכרים, מלחים, תוספות שונות וכדומה. אנחנו יכולים להכין את המאכל הבריא ביותר אך ברגע שנבשל אותו ונכין אותו בצורה לא נכונה הוא מיד יהפוך לאוכל הרבה פחות בריא. כשמדברים על אוכל בריא בדרך כלל הכוונה לאוכל עם ערכים תזונתיים, אוכל התורם לגופנו ולמערכות החיסון בגופנו. אוכל בריא הוא אוכל אורגני, נטול רעלים וחומרים משמרים ותרסיסי ריסוס המפוזרים על האוכל. בנוסף, אוכל הנחשב לאוכל בריא הוא אוכל שניתן בקלות להבין את המרכיבים שלו.

אוכל נטול רעלים

הרבה מהמאכלים שאנו קונים בסופר ובחנויות שונות נגועים ברעלים כאלו ואחרים. נסו להפחית את כמות הרעלים הנכנסת לגופכם הנמצא בעיקר במאכלים עם חומר משמר. אוכל עם רעלים יכול להיות כל מאכל ללא הבדלים כאשר מה שגורם לו להיות מלא ברעלים הם התוספות המפוזרות עליו כגון צבעי מאכל, חומרי טעם וריח וכו'. חומרים אלו לא תורמים שום ערך תזונתי לגופנו ואפילו עלולים לגרום למחלות שונות. אוכל בריא הנטול מרעלים הוא אוכל טבעי, מלא בסיבים תזונתיים שהטבע יצר ללא חומרים משמרים וללא תוספות העוזרות לו להתפתח וללא חומרים המשמרים אותו לתקופה ארוכה יותר.

אכילה בריאה ירקות לבריאות הגוף

עם כל השינויים בעולם האוכל והערנות הגוברת בתחום האכילה הבריאה נכנסו המון סדנאות ולימודי בישול המקפידים על בישול בריא ולימודי הכנת אוכל ומתכונים שונים בצורה הבריאה. הקורסים במחלקות השונות מלמדים את התלמידים מהי הכנת אוכל בריא

אז מהי אכילה בריאה?

אכילה בריאה היא אכילה עם מודעות. בשר, עוף, בקר והודו נחשבים לאוכל פחות בריא וכמאכל שעלול להזיק לגופנו. יש מוצרים בשריים אחרים היכולים לספק ערכים תזונתיים לכל אוהבי הבשר למיניהם. אם בכל זאת הוחלט לאכול בשר יש לגוון באכילה זו, כלומר, לא לאכול רק בשר בקר אלא, לגוון בין סוגי הבשר השונים. דגים נחשבים לאוכל בריא מאד ומומלץ בהרבה מקרים, דגים מכילים אומגה 3 ויטמין D וערכים תזונתיים אחרים. על מנת לשמור על תזונה נכונה באכילת דגים יש להקפיד לאכול דגי טונה, סרדינים, ודגי ים ועוד.

נושא הגיוון מאד חשוב כאשר מדובר באכילה בריאה. גופנו צריך להתחזק ולשפר את המערכת החיסונית שלו. אם נאכל כל הזמן את אותו אוכל נגיע למחסום ברמת החסינות לכן יש לאכול אוכל מגוון כל הזמן.

לסיכום

אכילה בריאה היא דבר אפשרי אך בהרבה מקרים לוקח הרבה זמן להתרגל אליה ולאמץ אותה. הרבה אנשים חוששים ממעבר לאוכל בריא כי הם חושבים שאוכל בריא הוא תפריט דל עם מעט אפשרויות וכן עם טעם תפל. זוהי טעות נפוצה הרי ברגע שנפתח לעולם האוכל הבריא נוכל לראות מגוון עצום של אוכל שעוד לא ההינו חשופים אליו.

תגיות:
בריאות הגוףאוכל בריאירקות בריאיםפירותתזונה נכונהדיאטהנטורופתיהמאכלים בריאים