בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


ג'קוזי לבריאות - היתכן?

ג'קוזי הינו בריכה קטנה, המחוממת לטמפרטורה שבין 30-40 מעלות צלזיוס ובתוכה משאבות משני סוגים שונים: * משאבות מים המפעילות "פיות" או בשמם הלועזי "ג'טים – JETS" המותקנות בדופן הבריכה.  


כיצד לנקות סוגי מסנני בריכות שחיה

מעל לפני הקרקע בריכות שחיה מציעות פעילות גופנית מהנה בזמן הקיץ, אך שמירה ותחזוקה שלהם יכולה להיות עניין יקר. לאלו שמעוניינים לחסוך קצת כסף או שפשוט להפחית את הבזבוז, ניקוי המסננים במקום לקנות חדשים יכולה להיות אופציה טובה לחיסכון.


כך תתקנו דלתות הזזה

בבתים רבים, דלתות הזזה מזכוכית מאפשרות גישה קלה לחדר, מרפסת. בניגוד לדלתות מסורתיות הנפתחים לרווחה, דלת מרפסת מסוג זה מנצלת מערכת של רצועות ורולים כדי לבצע מעבר מהיר וקל ממצב סגור ופתוח.לאורך זמן זה עשוי להיות נחוץ כדי לבצע תיקונים נדרשים לדלת עצמה או למנגנון שמאפשר לדלת לנוע בקלות. אם במקרה יש לכם דלתות זכוכית בבית או במשרד שיש לתקן לפנהיכם מוגשים מספר טיפים:


תאורה סולארית לבריכה

תאורה סולארית היא הדבר הבא בכל מה שקשור לתחום האנרגיה הירוקה ואיכות הסביבה בפרט. כיום ישנם מגוון אפשרויות בתאורה סולארית ורגע לפני שממהרים לבחור את גופי התאורה הסולאריים יש לעבור ולדעת מה הם היתרונות מול החסרונות.


10 טעויות נפוצות שאנשים עושים בבניית בריכת שחיה

אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה, אתם מוזמנים לקרוא את עשרת הטיפים הרשומים כאן בנוגע לשכירת שירותיו של קבלן לבניית בריכת שחיה בביתכם.


איך להתקין בריכת שחייה ניידת

11 טיפים להרכבת בריכת שחייה ניידת לבית

בריכות שחייה ניידות הם התשובה האולטימטיבית לבתים בעלי חצר או גינה קטנה או כאלה שאינם מעוניינים להכנס לפרוייקט בנייה מסובך ומסורבל. התשובה לכך היא הרכבה עצמית של בריכות שחייה ניידות במגוון גדלים הניתנים להרכבה ולפירוק עצמית ללא כל קושי.

איך להתקין בריכת שחייה ניידת

ישנם בריכות שחייה רבות ניידות כיום בשוק המציעות בילוי זמן איכות והנאה חברית ומשפחתית בימי הקיץ החמים כאשר חם מדי לפעילויות אחרות. כיצד להתקין בריכת שחייה כזו אצלכם תלוי בסוג ואיכות הבריכה שבחרתם. לפניכם המדריך להתקנת בריכת שחייה אצלכם בחצר או בגינה.

1. ביחרו את סוג הבריכת שחייה אותה ברצונכם להתקין – קיימים בריכות שחייה ויניל הנתמכים ע"י מסגרת תומכים מאלומיניום או מפלדה בעלות לוחות אלומיניום ומסגרות עליונות ותחתונות ובשימוש מאסיבי וממושך לכן ברור שההתקנה תיהיה איכותית עד מאוד. בריכת שחייה ניידת

2. ביחרו מקום מתאים בגינה או בחצר למיקום בריכת השחייה – זה נראה די פשוט אך למעשה ישנם שיקולים רבים ביניהם: הקרקע צריכה להיות איכותית מספיק ללא אבנים וסלעים גדולים. אתם צריכים גישה למקור חשמל חיצוני, נסו למקם את הבריכת שחייה במקום פתוח ושטוף שמש, הרחק מעצים ושיחים גדולים. לעיתים קרובות בקיץ הם ישאירו בבריכה עלים וחרקים.

3. ביחרו את הבריכה שלכם – הגודל והצורה של הבריכה תלויים בחלל העומד לרשותכם, התקציב ומספר השימוש שתעשו בבריכה. הבריכות הפשוטות בקוטר של כ – 3 מטר ו 1.5 – 2 מטר עומק. אלה בדר"כ נתמכות באמצעות מסגרות מתכת ומסילה עליונה או טבעת מתנפחת צפה. אולי תירצו להשקיע בבריכה בצורת אובלי חזקה ומוצקה וככזו תוכל להיות בגודל של 10*7 מטר ובעומק של 1.5 מטר. התקנה או בניית בריכות שחייה מסוג שכזה דיי מסובך ועבודה אינטנסיבית ולכן מאמר זה יעסוק במודלים קטנים ופשוטים.

4. הכינו מקום יותר גדול מגודלה של הבריכה – לבריכת 4 מטר יש בסיס של כ – 4.5 מטר קוטר. אם לבריכת שחייה שבחרתם יש טבעת מתנפחת לתמיכה ומגיעה עם איטום רצפה מפלסטיק (PVC) ייתכן ותוכלו למקם את הבריכה ישירות על כר הדשא כך שהלוחות יונחו למטה על קצה הדשא וההגבהה ימוקמו למעלה. אם בועת הפלס במרכז או קרובה לכך אתם בדרך הנכונה. היפכו את הלוח ב 90 מעלות ובידקו איזון אם הלוח עדיין מאוזן אזי אתם חופשיים להמשיך הלאה.

5. הכשירו אזור למסגרת המתכתית או לצדדי הבריכה – שוב מדדו שטח מעט יותר גדול מהבריכה. הסירו שאריות של דשא וצמחייה בעזרת את חפירה חד והחליקו את פני השטח באזור. מפזרים ומורחים עוד שכבה של חול מסונן ונקי באזור החשוף ובאמצעות שפכטל גדול מחליקים אותו. תוכלו לדחוק את החול עוד יותר על ידי התזת מים בעזרת צינור או ממטרות או שימוש בפלאטת מכבש. בהתאם לסוג האדמה בה אתם עובדים והדשא ועשבים שגדלים זה עלול להיות פרוייקט מפרך.

6. התקינו את הקירות בצדדים אם יש לכם קיט קירות פיברגלס או מתכת הדקו בעזרת מברגה ומקמו טריז חול סביב החלק הפנימי של הבריכה על פי הוראות היצרן – עכשיו תוכלו להתקין את קורות הבריכה ולאחר מכן את הבד (יוטה) כך שייגלשו מעט בחלק העליון כ – 5-10 ס"מ והדקו זאת באופן זמני עם אטבים במרחק של כ – 40 ס"מ זה מזה. כאשר היוטה תלויה סביב מוטות הבריכה תצטרכו לטפס ולפרוש את היריעה בצורה חלקה סביב החלק התחתון ולמשוך את הרפיון ולסדר את הקמטים שנוצרו על ידי מתיחות מהמרכז כלפי חוץ. כאשר החלקתם את היריעה בצורה שווה גלגלו את השארית והדקו אותם בביטחה לקורות הבריכה במקום המיועד.

7. פירסו את יריעת הקרקע של הבריכה באם יש לסוג הבריכה שלכם, והכניסו אותה במוטות הבריכה בהתאם – אם לבריכה יש יש טבעת צפה, נפחו אותה והתקינו אותה בצורה מעגלית סביב הבריכה ומישכו כלפי מטה כדי למתוח אותה בצורה מסודרת.

8. העמידו את קורות המתכת התומכות ובססו אותם בפלטות הבסיס מפלסטיק אם היא חזקה מספיק - חברו את המסילות העליונות כפי שהתקנתם את הקורות כדי לתמוך בהתקנה. וודאו כי כל הקורות והפלטפורמות יחליקו זה לזה בחריצים המיועדים כפי שצריך. המעקה העליון צריך להחליק דרך צינור הנראה בחלק העליון של הקו. עם התקנת המעקה העליון סביב הבריכת שחייה תוכלו לטפס ולמתוח את היריעה באופן שווה בבסיס הבריכה. בריכת שחייה ניידת

9. מלאו את הבריכה במים בערך כ 5 ס"מ וחפשו אחר נקודות נמוכות או גבוהות בהם גובה המים לא שווה – זו לא בעיה כזו גדולה אם זה באמצע הבריכה אך מסביב זו יכולה להיות בעיה די רצינית ואפילו לגרום לכשל בקיר הבריכה, מכיוון שלחץ המים הוא שתומך בקורות הצדדים והוא חייב להיות שווה. אם המים נראים בעומק שווה, המשיכו למלא אותה עד הגובה הרצוי.

10. התקינו במהלך מילוי הבריכה את צינורות מערכת הסינון – בבריכה מסוג שכזה ישנם חורים בצידי הבריכה יחד עם האביזרים הנלווים שמסופקים כדי לאפשר הרכבה והידוק הצינורות והמשאבה כראוי, כל שיש לעשות הוא לעקוב אחר הוראות היצרן המסופקות באריזה.

11. לסיום – הרכיבו את הסולם לטיפוס לבריכה בעדינות וזהירות על פי הוראות היצרן, והקפידו להדק היטב ובזהירות מבלי לפצוע את גוף הבריכה.

תגיות:
בריכת שחייה ניידבריכת שחייהבריכות שחייהמערכות ספאציוד לבריכות שחייההתקנת בריכת שחייה