בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


5 טיפים לרכישת בגדי תינוקות

רכישת בגדי תינוקות בייחוד להורים מתחילים יכולה להיות חוויה טובה מחד ומבלבלת מאידך. כדי לבחור בגדי תינוקות בהתאם ומבלי לפגוע בתינוק יש לדעת מספר דברים, דברים אשר מובאים במאמר זה.


בייבי רכישות אונליין

בעידן השפע של ימינו, בו מבחר חנויות מסוגים שונים צצות להן במרכזי הערים ובקניונים הרבים והשונים, האמהות והאבות, הסבים והסבתות, לא יכולים לעמוד בפיתוי שבקניית ביגוד חדש, אולי גם נעליים, אפילו אקססוריז. לא מדובר בקניות אישיות להם, לא "רק" להם זאת אומרת… אלא גם לבייבי החדש.


מתנה ליולדת

בבואכם לרכוש מתנה עבור אם טריה או תינוק חדש, ישנו היצע גדול של מתנות לידה ברשתות אופנת התינוקות, חנויות לאביזרי תינוקות, ואפילו בחנויות סבונים ופינוקים כאלה ואחרות, המציעים מגוון מארזי לידה, המכילים כל-טוב לאם או לתינוק. כמו כן, אם אתם מעדיפים לרכוש מתנה בהתאמה אישית, ישנם מקומות רבים המציעים מגוון מוצרי תינוקות או מוצרים ליולדת – כמו קרמים וסבונים למיניהן, ואתם תוכלו לבחור לכם מבין שפע הדברים את המתנה האידיאלית עבור היולדת: חברה, בת-דודה, מכרה או אחות.


בגדי תינוקות לאירועים

כאשר אנו יוצאים לאירוע חגיגי, בין אם לחתונה, ברית או בריתה, או אפילו ביציאה למקום בילוי או למסעדה, תמיד נתלבש בהתאם – חגיגי, אלגנטי, שימשוך את עין הסובבים. גם כהורים לתינוקות אנו נרצה שתינוקינו יהיה לבוש בהתאם, שגם הוא ימשוך את העין (עוד יותר ממה שהוא ימשוך גם כך!). לכן כיום ניתן למצוא עוד ועוד בגדי תינוקות מעוצבים המתאימים למאורע קצת יותר חגיגי.


נולדו לשחות

יש מיומנויות שכל אדם צריך ללמוד במהלך חייו בעידן המודרני: לרכב על אופניים, לנהוג, לקרוא דואר אלקטרוני וגם לשחות. השאלה היא לא האם צריך ללמד ילד לשחות – אלא מתי כדאי ללמד אותו לשחות? באיזה גיל כדאי להתחיל? ואיך חוגי שחיית תינוקות קשורים לכישורי השחייה וכישורים אחרים שעל התינוק לפתח?


איך מתחילים טעימות לתינוק

שינוי הדרגתי בתזונת התינוק

טעימות לתינוק נועדו להפוך את המעבר מנוזל למוצק לפשוט וטבעי, לכן חשוב לעשותן בהדרגה ומתוך תשומת לב לצרכיו של התינוק.

איך מתחילים טעימות לתינוק

את הטעימות לתינוק והחשיפה למזון מוצק אפשר להתחיל בסמוך לגיל חצי שנה, ולהעלות בהדרגה בכמויות עד למעבר לארוחות מלאות ומסודרות. מדובר במנות קטנות הניתנות מספר פעמים ביום תוך הגברה הדרגתית, במשולב עם הנקה או תחליפי חלב. את החשיפה עצמה יש לבצע מתוך תשומת לב לתגובותיו של התינוק.

מתי התינוק מוכן להתחיל בטעימות

את המעבר לאכילת מזון מוצק יש לבצע כאשר ההורה חש ביטחון במוכנות התינוק. המוכנות אינה באה לידי ביטוי רק בגילו של הפעוט, אלא גם במאפיינים מוטוריים ותחושתיים, כגון יכולות ונכונות לבלוע מזונות מוצקים. לכן, דחיית אוכל משמעה שהתינוק עדיין אינו מוכן, ויש צורך להמשיך בקצב איטי עם ניסיונות בכל מספר ימים. כמו כן, הפעוט נדרש ליכולת פיזית לשבת לאורך זמן עם ראש מוחזק באופן יציב, בעוד שרכישת מיומנות תיאום בין הפה לידיים ולעיניים מאפשרת לו לראות את המזון, לאחוז בו ולהגישו לפיו.

לאט ובהדרגה

את המעבר לטעימות חשוב לבצע בקצב איטי ובהדרגה, על מנת לאפשר לתינוק ולגופו להתרגל למזונות השונים ולעכלם, וכדי לאפשר לו ללמוד לצרוך מזון מוצק וליהנות מהתנסות זו. בכל יומיים בערך, עדיף עד שעות הצהריים,יש לתת לתינוק לטעום סוג אחד של מזון על מנת לזהות מקרים של תגובה אלרגית, ורק לאחר שנוסו ונבדקו מגוון גדול של מאכלים ניתן להתחיל לערבבם. את התהליך חשוב לבצע בסבלנות, תוך שימת לב לתגובות התינוק ורצונותיו, ובהדרגה לפתח הרגלי אכילה קבועים ושוטפים. לאורך הזמן התינוק עצמו יתחיל להראות מוכנות לאכול מזון מוצק, אך גם עם תינוקות שקצב העניין שלהם מהיר יש לשמור על הדרגתיות ולהעלות את כמות וסוגי המזון בהדרגה.

מה לתת בטעימות ראשונות

טעימות ראשונות לתינוק כוללות אוכל שקל לאכול, כמו מחית של ירקות ,פירות וקטניות, ובהמשך אפשר לשלב גם בשר בקר, עוף ודגים. כל זאת בכמויות קטנות של שתיים-שלוש כפיות ביום, ולשלב עם הנקה או תחליפי חלב. את האוכל יש לטחון היטב, לבדוק בעזרת האצבעות שמרקמו עדין, ולנסות בעצמכם שקל לבלוע אותו בלי ללעוס. כמו כן, מומלץ להמעיט במוצרי חלב בהיותם דלים בברזל, וגם בלחם שאינו נחוץ להתפתחות, ולהתחיל לחשוף אליהם את התינוק מגיל 9 חודשים לאחר כבר נחשף לירקות, פירות ובשר.

בנוסף, עד גיל שנה יש להימנע מאכילת דבש, תותים ופירות טרופיים. במהלך הטעימות חשוב להיות ערניים לתגובותיו של התינוק, ואם יש מזון שאינו אוהב עדיף לא לדחוק בו, ולנסות לשלבו שוב במועד מאוחר יותר. מובן שגם הרגלי האכילה של המשפחה ואכילה בשעות קבועות יעזרו לתהליך של תחילת אכילה תקינה ומאוזנת לאורך זמן.

תגיות:
מטרנהאוכל לתינוקותגמילה ממוצץגמילה מאבקה לתינוקותגמילה מאוכל לתינוקותמוצרי תינוקותשמות לתינוקות