בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


ג'קוזי לבריאות - היתכן?

ג'קוזי הינו בריכה קטנה, המחוממת לטמפרטורה שבין 30-40 מעלות צלזיוס ובתוכה משאבות משני סוגים שונים: * משאבות מים המפעילות "פיות" או בשמם הלועזי "ג'טים – JETS" המותקנות בדופן הבריכה.  


אוכל בריא לחיים בריאים

בתקופה האחרונה החלה תאוצה בכל נושא האוכל הבריא, אנשים מודעים לעובדה שאוכל בריא עוזר לגוף להיות חזק ובריא יותר, עוזר בערנות במהלך היום ועוד. למרות שיש עליה בערנות לנושא אכילה בריא עדיין לא באה בטבעיות להרבה אנשים.


אוכל עוזר לבריאות הגוף

בנושא אכילה בריאה יש ויכוח לא פשוט, מהו אוכל בריא? מה יתרונות אוכל בריא? באילו חומרי גלם ניתן להשתמש? האם יש מאכלי קינוחים בריאים? שאלות רבות נשאלות אך אין תשובה אחת חד משמעית.


מבנה הפה והשיניים

הפה, על האיברים השונים הנמצאים בו, הוא אחת המערכות החשובות בגוף האדם, זו המאפשרת לנו לאכול ולדבר (שתיים מהפעולות האהובות על המין האנושי...) הפה כולל שתי שפתיים, שתי לסתות, בלוטות רוק, לשון, שיניים, חניכיים ואת השריר החזק ביותר בגופנו – המלעס, שריר קטן יחסית המפיק מומנט גדול ועל כן עוצמתו כה רבה.


יתרונות הדברה ירוקה

אחד התנאים ההכרחיים ליעילותה של הדברה ולהשגת התוצאות הנדרשות והמצופות ממנה היא ביצועה על ידי מדביר מקצועי. תנאי הכרחי לבחינת מקצועיותו של המדביר היא תעודה המסמיכה אותו לעסוק במקצוע. זכותכם, כלקוחות, לדרוש לראות תעודה כזאת.


בתי אבות במרכז – בעיר או בכפר

הסוף לדילמה

הגיעה העת לבחור בית חדש להורים, בית בו הם יקבלו את הטיפול הצמוד שמגיע להם, טיפול אישי, רפואי ומקצועי. העת לבחירת בית אבות יכולה להיות קצת מלחיצה וקשה ולכן יש לעשות סקר שוק ולהתייעץ עם אנשים רבים ולקרוא חומר כתוב ומקצועי כמו במאמר הבא שיסקור בפניכם את האופציות העומדות לרשותכם.

בתי אבות במרכז – בעיר או בכפר

אם אתם מחפשים עבור אחד ההורים או עבור שניהם בתי אבות במרכז, כדאי מאד שתשקלו את שתי האפשרויות העומדות בפניכם, של בתי אבות בעיר ובתי אבות בכפר. שתי האפשרויות מציעות יתרונות וחסרונות, ולכל אחד מתאימה אופציה שונה. אז כיצד בוחרים בין בתי אבות במרכז בעיר, לבין בתי אבות במרכז בכפר?

בתי אבות במרכז – בעיר

ישנם עשרות רבות של בתי אבות במרכז – בתל אביב, ברעננה, ברמת השרון, בהרצליה, בבת ים, ברמת גן, בחולון, בפתח תקווה, או בכל עיר אחרת. חלק מאותם בתי אבות הינם בתי אבות יוקרתיים אשר מציעים לקשישים להזדקן בתנאים של בית מלון, בעוד שבתי אבות אחרים הינם צנועים יותר ומציעים תנאים בסיסיים בלבד.

מה שמאפיין בתי אבות עירוניים במרכז, הוא הקרבה למרכזי קניות, מרכזי תרבות ועוד, אשר מאפשרת להם להמשיך ולנהל אורח חיים רגיל, כפי שהורגלו עד למעבר לבית האבות. הם אינם מוגבלים לבית האבות בלבד, יכולים לשבת בכל בוקר בבית קפה עם החברים מהבית, לטבול בים ועוד, וכמובן גם לבקר את בני המשפחה אשר גרים קרוב.

בתי אבות במרכז – בכפר בית אבות בכפר

בשנים האחרונות האופציה של בתי אבות בכפר הולכת ותופסת נתח גדול יחסית בתחום של בתי האבות. הרבה מאד קיבוצים ומושבים פותחים את הדלת בפני אוכלוסייה מבחוץ ומציעים להם שירותי בית אבות בסביבה כפרית, נינוחה ונעימה.

היתרון הגדול של בתי אבות במרכז באזורים כפריים, הוא כמובן השקט המופתי והרוגע, אשר ללא ספק תורמים להרגשת הביטחון של הקשיש. כך גם האפשרות לטייל ולהסתובב בקיבוץ ללא הסכנות המצויות בעיר לאדם קשיש. כמו כן, בתי האבות הכפריים הם לרוב קטנים יחסית וכוללים מספר נמוך של דיירים, כך שהקשישים יכולים להנות מאווירה אינטימית ומטיפול ממש של אחד על אחד, בניגוד לבתי אבות עירוניים, שם ישנו מטפל אחד על כמה עשרות קשישים.

אולם, המעבר לבית אבות בכפר עשוי להיות בעל חסרון מסוים עבור אדם אשר משפחתו גרה רחוק ממנו. ההגעה אל בית האבות תהיה בעייתית יותר והתוצאה יכולה להיות שהקשיש לא יזכה לראות את משפחתו באופן תכוף כפי שהיה רוצה לראות.

יתרון משמעותי בבתי אבות הנמצאים בכפר, הוא העלות הנמוכה של הקרקע עליה הם עומדים, מה שמאפשר בניית יחידות דיור גדולות ומרווחות יותר, ותנאי מחיה גבוהים יותר מתנאי המחיה של בתי אבות עירוניים.

 

בשני המקרים, ניתן למצוא בתי אבות בעלי תנאים מעולים, כאשר הבחירה והעדפה לתנאים בבית אבות אחד על פני האחר היא כמובן לפי העדפותיהם של המבוגרים המעוניינים לשהות בבתי מגורים אלו, תנאי המחיה, השירותים המעניינים אותם, הפעילויות שהם מתחברים אליהם, וכמובן – זמינות ילדיהם לפגוש אותם במקרה של בחירה כזו או אחרת.

תגיות:
בית אבותבית אבות במרכזבית אבות בתל אביבבית אבות בכפרבית אבות טוב