בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


צד ג' אינו מודה באשמה - מה עושים?

מה הייתם עושים במצב הבא: תוך כדי נסיעה, בזמן שאתם מרוכזים בנהיגה, הגיח רכב מעברו השני של כביש, ופגע בכם. לאחר שנרגעתם מהפאניקה והבהלה, ובדיקה שכל האבירים נמצאים במקום, אתם מגלים כי לעומתכם- הרכב לשכם ספג פגיעה לא קלה. מיד אתם מחליפים פרטים עם הנהג הפוגע. מוודאים כי ביטוח החובה שלו בתוקף, ואפילו ברשותו ביטוח צד ג'. תוך כדי החלפת הפרטים, אתם נוכחים לדעת כי הנהג אינו מודה באשמתו בתאונה, ובעצם מתנער ממנה לגמרי. מה עושים בשלב זה?


יוצאים לטיול?

חודשי האביב והקיץ הם התזמון המושלם לתכנן טיול, בין אם אתם מתכננים אותו עם כל החברים, טיול זוגי ועל אחת כמה וכמה אם אתם רוצים לצאת לטיול משפחתי. טיולים הם הדרך הטובה ביותר להכיר את הארץ שלנו טוב יותר, להנות ממנה ולהפיק את המיטב מהימים היפים שיש לנו במהלך השנה.


התאמת רכב לנכים

אנשים בעלי מוגבלויות ונכים זוכים לעיתים להתעלמות ע"י חברה שעסוקה בעיקר בעצמה. הדברים שנראים לרוב האוכלוסייה כטריוויאלים לחלוטין כמו כניסה ויציאה מרכב, לנהוג באופן עצמאי או עלייה במדרגות עשויים להיות קשים ואף מסובכים למדי לבעל נכות כלשהי. למרות שבשנים האחרונות ביטוח לאומי מסייע לנכים מעט יותר מבעבר ועברו חוקים העוסקים בהנגשה בעלי מוגבלויות עדיין מוצאים את עצמם בקשיים רבים לנהל אורח חיים תקין.


ביטוח רכב בעידן הדיגיטלי

ענף הביטוח ( הן בישראל והן בשאר העולם ), על אף מוניטין שמרני אשר מיוחס לו, החל בשנים האחרונות להצטרף אל מהפיכה וירטואלית גלובלית. חברות הביטוח הרבות בארץ ובעולם מזהות את הפוטנציאל הגלום בתוך הערוץ הדיגיטלי, ונעזרות בו ומשתמשות בו כמאין כלי תקשורת ישיר בינן לבין הלקוח, ללא גורם מתווך, ובעצם מספקות עבורו את השירות היעיל והמהיר ביותר, ללא סיבוכים וסרבולים מיותרים, וכך הלקוח יכול לחזור לשיגרה בדרך המהירה ביותר לעומת העבר.


אילו סוגי שערים בטיחותיים עבור העסק?

סוגים שונים של שערים יכולים לסייע לשמור על אבטחת העסק ולהבטיח רמה גבוהה של בטיחות עבור המבקרים, העובדים והספקים. הנה כל מה שצריך לדעת על ההבדלים ביניהם. שערים משמשים כאמצעי הגנה וביטחון מפני חדירה של רכבים או גורמים לא מורשים לתוך העסק. אפשר להשיג אותם במגוון רחב של דגמים והם מותאמים לצרכי הלקוח מבחינת מידות, שיטת תפעול ומחיר.


השכרת רכב לבעלי מוגבלויות

מידע וטיפים

במשך שנים רבות סבלו אנשים עם מוגבלויות פיזיות גם ממגלות תנועה ומגבלות נגישות אדירות, שניתן היה לעקוף, אך זה לא נעשה. אנשים עם מוגבלויות אישיות הוכרחו למעשה להשאר בביתם, עם היכולת אמנם לצאת מהבית אבל בלי היכולת להגיע או להכנס לשום מקום אחר, משום שכל הארץ הייתה נעדרת נגישות ולמעשה העולם כולו היה חסום בפני אנשים עם מוגבלויות.

השכרת רכב לבעלי מוגבלויות

בשנים האחרונות, במסגרת שינויים שונים שחלו בעולם כולו הלכה וגדלה המודעות כלפי תחומים שלא טופלו כראוי, נגישות לנחים היא אחת מאותם תחומים. במסגרת השינויים הללו שהתרחשו בחברה כולה נחקק חוק במדינת ישראל להנגשת המתקנים השונים לנכים. במסגרת החוק התחבורה הציבורית הייתה צריכה לעבור התאמות, כך גם מרכזים ציבוריים וכעת אנחנו עדים למציאות חדשה שבה המרחב הרבה יותר נגיש ופתוח. זה נכון שלא נשלמה העבודה ועדיין יש המון מקומות שאינם מותאמים, למרות שהם צריכים להיות, על פי חוק, אבל גם רומא לא נבנתה ביום אחד.

אחד המקומות שבהם אנחנו רואים מגמה חיובית ביחס אל בעלי מוגבלויות הוא התחבורה פרטית. לצד רכבים שמיוצרים באופן מותאם לאנשים עם מוגבלויות, ישנם המון מתקנים ניידים ונייחים שניתן להתקין ברכב בכדי להתאימו. מתקנים אלו משפרים את תחושת הביטחון של הנהגים ומאפשרים סביבת נהיגה איכותית וראויה. הם משפיעים על הנהגים, על הנוסעים ועל הולכי הרגל, משפרים את הדימוי העצמי ויש להם גם משמעות בריאותית ופיזיולוגית. עזרים, מתקנים ואביזרים מיוצרים על בסיס טכנולוגיה מתקדמת העולה בקנה אחד עם הצרכים של בעלי מוגבלויות. במילים אחרות, נכים, קשישים ובני גיל הזהב כבר לא צריכים לחשוש היום לפני שהם עולים על הרכב: יש ארגז כלים מלא העומד לרשותם בכל רגע נתון ונמצא תחת פיקוח ובקרה של רשויות התחבורה. כלים אלו הופכים את העולם למקום טוב יותר.

היבטים להתייחסות

הנגשת הרכבים הפרטיים לא באה לידי ביטוי רק בשוק הרכבים לרכישה, אלא גם תחום ההשכרה עבר מהפך בשנים האחרונות. כיום אנחנו רואים כי גם מי שמבקש להנות משירותי השכרת רכב יכול לעשות זאת תוך התאמה של הרכב לדרישותיו הפרטיות.

ראשית כל, שימו לב ששירותי השכרת רכב, בין אם זה לטווח ארוך ובין אם מדובר על ליסינג, הם שירותים שאינם כוללים ביטוח, למעט שירותי הליסינג התפעולי. פוליסת הביטוח צריכה להיות תואמת את צורכי הנהג וזו תהיה האחריות שלכם לוודא שכך קורה.

ליסינג תפעולי אגב הוא פתרון מושלם לאנשים עם מגבלות שרוצים להקל לעצמם את החיים. בשונה מליסינג פרטי או רכישה של רכב, בהם אחריות התפעול והתחזוקה של הרכב מוטלת כל כולה על אחריות הנהג, במקרה של ליסינג תפעולי הנהג נהנה מחופש מוחלט מכל המחויבויות האלה. שירות הליסינג התפעולי כולל בתוכו תפעול של כל מה שהרכב זקוק לו, לרבות תשלומי ביטוח ואגרות, העברת טסטים לרכב, טיפולים, תיקונים וכל מה שהרכב נדרש לו. התשלום בגין ליסינג תפעולי הוא מעט יקר יותר, שכן הוא כולל בתוכו את עלות השירות, אך התמורה לכך בהחלט שווה כל שקל.

ניתן לרכוש מתקנים ניידים להנגשת רכבים, כך תהיה לכם אפס מוגבלות. את המתקנים הללו ניתן לרכוש במחיר של עד 100$ באתר הקניות אי ביי ובכך להחזיק ביכולת להתאים כל רכב שתרצו בו, גם אם הוא לא מגיע באופן מותאם. לא תהיו מוגבלים בשום דרך עם מתקן כזה ובכל מקרה מומלץ שיהיה לכם אחד בבית על כל מקרה.

תגיות:
השכרת רכבליסינגהשכרת רכב בארץהשכרת רכב בחו"ל