בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


צד ג' אינו מודה באשמה - מה עושים?

מה הייתם עושים במצב הבא: תוך כדי נסיעה, בזמן שאתם מרוכזים בנהיגה, הגיח רכב מעברו השני של כביש, ופגע בכם. לאחר שנרגעתם מהפאניקה והבהלה, ובדיקה שכל האבירים נמצאים במקום, אתם מגלים כי לעומתכם- הרכב לשכם ספג פגיעה לא קלה. מיד אתם מחליפים פרטים עם הנהג הפוגע. מוודאים כי ביטוח החובה שלו בתוקף, ואפילו ברשותו ביטוח צד ג'. תוך כדי החלפת הפרטים, אתם נוכחים לדעת כי הנהג אינו מודה באשמתו בתאונה, ובעצם מתנער ממנה לגמרי. מה עושים בשלב זה?


השכרת רכב לבעלי מוגבלויות

במשך שנים רבות סבלו אנשים עם מוגבלויות פיזיות גם ממגלות תנועה ומגבלות נגישות אדירות, שניתן היה לעקוף, אך זה לא נעשה. אנשים עם מוגבלויות אישיות הוכרחו למעשה להשאר בביתם, עם היכולת אמנם לצאת מהבית אבל בלי היכולת להגיע או להכנס לשום מקום אחר, משום שכל הארץ הייתה נעדרת נגישות ולמעשה העולם כולו היה חסום בפני אנשים עם מוגבלויות.


ביטוח רכב בעידן הדיגיטלי

ענף הביטוח ( הן בישראל והן בשאר העולם ), על אף מוניטין שמרני אשר מיוחס לו, החל בשנים האחרונות להצטרף אל מהפיכה וירטואלית גלובלית. חברות הביטוח הרבות בארץ ובעולם מזהות את הפוטנציאל הגלום בתוך הערוץ הדיגיטלי, ונעזרות בו ומשתמשות בו כמאין כלי תקשורת ישיר בינן לבין הלקוח, ללא גורם מתווך, ובעצם מספקות עבורו את השירות היעיל והמהיר ביותר, ללא סיבוכים וסרבולים מיותרים, וכך הלקוח יכול לחזור לשיגרה בדרך המהירה ביותר לעומת העבר.


אילו סוגי שערים בטיחותיים עבור העסק?

סוגים שונים של שערים יכולים לסייע לשמור על אבטחת העסק ולהבטיח רמה גבוהה של בטיחות עבור המבקרים, העובדים והספקים. הנה כל מה שצריך לדעת על ההבדלים ביניהם. שערים משמשים כאמצעי הגנה וביטחון מפני חדירה של רכבים או גורמים לא מורשים לתוך העסק. אפשר להשיג אותם במגוון רחב של דגמים והם מותאמים לצרכי הלקוח מבחינת מידות, שיטת תפעול ומחיר.


התאמת רכב לנכים

טכנולוגיה כתשובה לאתגרים

אנשים בעלי מוגבלויות ונכים זוכים לעיתים להתעלמות ע"י חברה שעסוקה בעיקר בעצמה. הדברים שנראים לרוב האוכלוסייה כטריוויאלים לחלוטין כמו כניסה ויציאה מרכב, לנהוג באופן עצמאי או עלייה במדרגות עשויים להיות קשים ואף מסובכים למדי לבעל נכות כלשהי. למרות שבשנים האחרונות ביטוח לאומי מסייע לנכים מעט יותר מבעבר ועברו חוקים העוסקים בהנגשה בעלי מוגבלויות עדיין מוצאים את עצמם בקשיים רבים לנהל אורח חיים תקין.

התאמת רכב לנכים

בשנים האחרונות, יש לא מעט חידושים והמצאות בנושא רכבי נכים, חידושים שפעם לא התאפשרו והיום בשל הטכנולוגיה,המחשוב והבנה יותר מעמיקה של הנושא,הפכו לאפשריים, ומוצעים על ידי לא מעט חברות שחרטו על דגלן את הנסיון להתחשב ולהקל על נכים בכל מה שקשור לנהיגה,תפעול הרכב, וכל מה שמסביבו. להלן כמה מהחידושים האלה:

הואן והמיני ואן רכבי הנכים הנפוצים ביותר הם הואן והמיני ואן משלל סיבות, בעיקר בשל גודלם המאפשר מוביליות לבעל כסא הגלגלים בתוך הרכב. רכבים אלו מאפשרים לנוסע בעזרת מעלית (ישנן שלל סוגים של מעליות) להיכנס ולצאת אל ומחוץ לרכב, לקבל את כסא הגלגלים ולחברו לנועל שתפקידו לשמור על הכסא במקומו בעת הנהיגה.דבר זה מאפשר לנהג להיכנס לרכב בנוחות יחסית וללא מאמץ יוצא דופן. כאשר נהג בריא רוצה לנהוג ברכב ניתן להחליף לכסא הרגיל בקלות רבה.

לרכבים אלו ניתן לחבר הגה חשמלי שמקל על כל מה שקשור להיגוי,חברת הידרופיקס הוסיפה חידוש בשם joysteer שיתרונה הוא בפידבק שמועבר אל גלגל ההגה ומקנה בו שליטה טובה יותר. רכבי הואן והמיני ואן המומלצים ביותר הם הקרייזלר מיני ואן, מרצדס ויטו,פולקסווגן טרנספורטר ושברולט סוואנה.

גם לנכים שמעוניינים ברכבי שטח ישנם פתרונות כמו המרימון, שתפקידו להרים את הנכה מכסא הגלגלים אל כסא הנהג, המרימון פותר את הפרש הגובה שבין כסא הגלגלים לכסא רכב השטח שלרוב נמוך יותר מהכסאות שיש ברחבי השטח. למעוניינים במכונית פרייבט ישנו מעלון (מנגנון היושב על גג הרכב ומעלה ומוריד את כסא הגלגלים ומאחסן אותו על פי הצורך). עוד מכשיר מיוחד המוצע הוא סורק הילוכים ממוחשב, המיועד לאלו שמתקשים או אינם יכולים להעביר הילוך בצורה ידנית. סורק ההילוכים מאפשר הורדה או העלאה של הילוכים בעליות וירידות. קיימים שני סוגים של סורקים,אחד קטן וניתן להתקנה על מנגנון היד והשני בעל כפתורים גדולים יותר לאלו המתקשים להסתדר עם הכפתורים הקטנים. 

עוד אביזר מתקדם שיכול להקל על בעלי המוגבלויות והנכים הוא מערכת הפעלה קולית שמזהה את קולו של הנהג ושולטת במערכות המשניות של הרכב כמו כיבוי והדלקת מנוע הרכב,הצופר,איתותים,בקרת השירות המזגנים ועוד.

לאחרונה חברת Google קיבלה תקן רשמי לרכב הממוחשב שלה ללא נהג, לאחר שנים של ניסויים ברחובות נבאדה שבקליפורניה(ניסויים שלא היו חוקיים עד לקבלת התקן), דבר שעשוי לחולל מהפכה גדולה בכבישים באופן כללי ולבעלי הנכויות באופן פרטי. אפשר כבר לדמיין עולם שבו הרכב הממוחשב של Google משלב כוחות עם שלל החברות המציעות את הפתרונות והמכשירים שמסייעים לבעלי המוגבלויות לנהוג ברכב בכדי ליצור את הרכב האולטימטיבי שיעניק חווית נסיעה בטוחה נוחה ונעימה ככל האפשר לנכים, יש להסתכל על כל חידוש והמצאה חדשה בתחום כאל עוד צעד מבורך בדרך למטרה זו.

תגיות:
התאמת רכב לנכיםרכב לנכיםהסבה לרכב נכה