בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


צימרים בצפון כל מה שחלמתם

רבים רוצים לצאת לחופשה חלומית ורומנטית, כזו שתשאיר להם טעם של עוד. החופשה הרומנטית המומלצת ביותר כיום היא חופשה בצימר אותנטי שיגרום להנאה רבה. היום ישנם מגוון אתרים העוסקים בהזמנת צימר בכל חלקי הארץ, לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להשלים את המלאכה.


וילות נופש בצפון

חודשי הקיץ מתקרבים ואיתם מגיע גל החופשות השנתי לקראת החופש הגדול. חלקנו יעדיפו את ריח שדה התעופה והדיוטי פרי בדרך ליעד המבוקש וחלקנו ייהנו מחופשה משפחתית מקומית בצפון או בדרום הארץ. כך או כך, לארגן חופשה משפחתית הוא אינו נושא של מה בכך ויש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון רגע לפני שיוצאים לנופש. הנה מספר עצות לגבי וילות בצפון לחופשה משפחתית מהנה.


נופש מוזל עם ילדים

חופשה משפחתית הנה חוויה מגבשת ומהנה עבור כל בני המשפחה, אין ספק. אולם גם אין ספק בעניין שחופשה משפחתית שכזו דם כרוכה בהוצאות כספיות רבות: החל ממקום הלינה וכלה באטרקציות ובמסעדות. כשאנו רוצים לנפוש, אך לא רוצים לרוקן את הכיס, תכנון מראש הינו ביטוי המפתח.


חופשה בצימר בצפון

איזור צפון הארץ מציע שפע מרחבים ירוקים, שקט, רוגע ושלווה, יחד עם שלל אטרקציות, מסלולי טיול ומסעדות כפריות. לא בכדי, הפך איזור הצפון לאחד האיזורים המתויירים ביותר בארצנו הקטנטונת. הענף השולט בתחום התיירות בצפון הינו ענף הצימרים. עוד ועוד צימרים בצפון קמים להם כפטריות לאחר הגשם.


מלונות בוטיק

חופשה במלון בוטיק מאז ומתמיד הייתה נחשבת יוקרתית ומיוחדת, כזו שאנו חושבים עליה כל הזמן כאשר אנו מעלים בראשינו שהגיע הזמן לצאת לחופשה אבל לא תמיד מממשים את הפריווילגיה הזו לצאת לנופש כה יוקרתי.


ירושלים ללא הפסקה

היסטוריה תחילה

ירושלים עיר הבירה של ישראל מציעה מגוון של בילויים ואטרקציות לכל סוגי הקהל, תיירים מחו"ל ותיירים מתוך הארץ מוצאים שלל פעילויות הגורמים לעיר ירושלים להיות כל כך מיוחדת.

ירושלים ללא הפסקה

בעיר ירושלים יש מגוון אין סופי של פעילויות בסוגים שונים החל מפעילויות לילדים, פעילויות למשפחות, פעילויות לדתות שונות, בילויים לגיל הזהב ועוד. עם מגוון כל כך גדול של אטרקציות, ירושלים מהווה מתחרה רצינית מאד לעיר תל אביב הנחשבת מרכז הצעירים. שתי האטרקציות המרכזיות בעיר הן הכותל המערבי והעיר העתיקה. שני אתרים אלו זוכים למספר גדול מאד של מבקרים בכל ימות השנה.

ירושלים עברה הרבה שינויים בשנים האחרונות והיום העיר יכולה להציע הרבה מעבר לרק אתרים היסטוריים היום, ירושלים יודעת להציע למבקרים בה את מגוון האטרקציות הפופולריות וכן גם את האטרקציות הפחות פופולריות. בין אותן אטרקציות שאינן אתרים היסטוריים נמנים גם טיולים רכובים על סיגווי, שווקים גדולים, דוכני מזון אותנטי ועוד.

עיר דוד

בטוח שמעתם פעם על העיר דוד. עיר זו משחזרת מחדש את החיים שחיו היהודים בתקופת כהונתו של המלך דוד. אזור עיר דוד מציע מתחם שוקק חיים ופעילויות וכן מגוון גדול של אטרקציות ומסלולי הליכה מעניינים מאד. ירושלים ישראל | ירושלמי

את הסיור מעיר בדרך כלל מתחילים מהמרכז. כשמתחילים את הסיור מיד נעטפים בתחושה של חזרה בזמן. אזור עיר דוד הוא אזור מאד אותנטי שנשמר במשך השנים על ידי המקומיים ועל ידי הרשויות המקומיות, הרבה מהאזורים בעיר נראים כמו אתרי צילום לסרטים הוליוודים. במהלך הסיור עוברים בעיר תת קרקעית ונחשפים למראות מדהימים ובלתי נשכחים.

הכותל המערבי

אי אפשר לדבר על ירושלים מבלי להזכיר את הכותל המערבי, אולי האתר הקדוש ביותר ליהודים המגיעים מכל קצבות ארץ ישראל להתפלל ולנשק את אבני הכותל. הכותל המערבי הוא קיר של החומה המערבית המקיפה את בית המקדם השני בירושלים. הכותל המערבי משמש מרכז רוחני לעליה ולהתקרב אל האל, בתקופות החגים המקום מתמלא עד אפס מקום באנשים המגיעים להתפלל. הכותל הפך למקום הקדוש ביותר עבור היהודים וכן הוא משמש כסמל להזדהות רוחנית.

לירושלים שמות רבים

עיר הבירה ירושלים זכתה להמון שמות בעיקר בזכות רקע היסטורי, תרבותי ודתי. שמות רבים אלו מראים את החשיבות של העיר, ואת הקרבה שמרגישים אליה זה אלפי דורות.

להלן מספר שמות שניתנו לעיר ירושלים במהלך השנים והדורות בארצות ואזורים שונים בעולם:

1. יבוס – השם "יבוס" הנו שם מקראי אשר שמש בתנ"ך כשם לעיר ירושלים עוד בתקופת השופטים וכן עד לכיבוש העיר בידיו של דוד.

2. ציון – המשמעות המקורית של השם היה שם נרדף להר מוריה.

3. אל-קודס – הפרוש המילולי של המילה היא "קדוש", זהו השם הנפוץ ביותר בשפה הערבית.

4. אורשלים – שם זה נלקח גם מהשפה הערבית אך אינו נפוץ בשפת היום יום. באירועים ובאמצעי

התקשורת יש הנוהגים להגיד "אורשלים אל קודס".

5. קולוניה איליה קפיטולינה – השם בא מהשפה הלטינית והיה בשימוש כמה מאות שנים. הפרוש המילולי למילה "קולוניה" בשפה הלטינית היא "מושבה".

פרשנויות שונים של המקרא ציינו כי "שבעים שמות לירושלים" אך אין יותר מידי פירוט מהם השמות. בפועל, מספר השמות המופיעים במקרא לעיר ירושלים עולה על 70.

לסיכום בית המקדש ירושלים | ירושלמי

אם אתם מחפשים לעשות טיול עם המשפחה, טיול זוגי או אפילו טיול יחיד ירושלים יכולה לענות לכם על כל הדרישות והציפיות. כשתגיעו לעיר מיד תרגישו באוויר את הכוח של הרוחניות העוטפת את העיר ומיד תוכלו להיכנס לקצב שלה וליהנות משלל האטרקציות והפעילויות שהיא מציעה

תיהנו

תגיות:
ירושליםטיול לירושליםירושלים של זהבתיירות לירושליםהכותל המערביבתי מלון בירושליםJerusalem