בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


שאלה חשובה: מפוחי אוויר או נייר

רבים מאיתנו משתמשים בשירותים ציבוריים ושוטפים ידיים כפעולה שבשיגרה ואף אוטומטית משהו מבלי לשים לב כי ייבוש הידיים במפוח אוויר שמותקן על הקיר עשוי אולי להזיק לנו מאשר להועיל. אתם וודאי שואלים כיצד? המשיכו לקרוא ונורה תדלק לכם על שלא חשבתם על כך כלל.


כיצד לנקות סוגי מסנני בריכות שחיה

מעל לפני הקרקע בריכות שחיה מציעות פעילות גופנית מהנה בזמן הקיץ, אך שמירה ותחזוקה שלהם יכולה להיות עניין יקר. לאלו שמעוניינים לחסוך קצת כסף או שפשוט להפחית את הבזבוז, ניקוי המסננים במקום לקנות חדשים יכולה להיות אופציה טובה לחיסכון.

כיצד לנקות סוגי מסנני בריכות שחיה

שיטה 1 מתוך 2: הכנה

1. רכישת מחסניות מסננים איכותיים. יהיו אלה מסננים מקופלים כתאים מפיברגלס או סינטתי לא נייר! שיטות הניקוי המתוארות כאן יגרמו לכל הספקולציות או לעצות שמופרכות להתמסמס.

2. הריצו את המערכת עם המסננים שלכם כמו שאתם עושים בדרך כלל בפעולה נורמאלית ורגילה. כאשר המסננים מתלכלכים הסירו אותם ממיקומם שבמשאבת הסינון.

שיטה 2 מתוך 2: ניקוי המסננים

1. יש לשטוף את כל הלכלוך והפסולת מן המסנן עם צינור גינה או צינור בעל זרבובית ליצירת לחץ של זרם לניקוי יעיל יותר. אין לאפשר למסנן להתייבש בטרם השטיפה מאחר והלכלוך יתייבש במסנן ויהיה זה קשה להוציא את הלכלוך מהמסנן.

2. לאחר ביצוע שטיפה קפדנית ויסודית וכאשר רואים ובטוחים כי כל הלכלוך ירק משטחי המסנן רק אז יש לאפשר למסננים להתייבש היטב רצוי באור שמש חזקה אשר תאפשר לייבוש יעיל לכל חלקי המסנן.

3. נערו או השתמשו בלחץ אוויר כדי להסיר חלקיקים חופשיים מבד המסנן. ניתן לעשות זאת על ידי הקשה על אותו חלקי המשטח שמנקים, הברשה במברשת צבע או אמצעים אחרים ומלבד אמצעים חדים העלולים לקרוע את המסנן. שימו לב כי בשלב זה הוא למעשה הכנה לניקוי בפועל כך תגיעו לתוצאות מקסימאליות.

4. שימרו את המסננים שבדרך כלל נהגתם לזרוק לפח עד שתיצברו כמה לצורך הניקוי. בגלל שניקוי מסננים כרוך בשימוש בכלור ולוקח זמן ניקוי מסננים בשימוש פרטי יכול להיות לא יעיל ומשתלם במיוחד. כחמישה דליי צבע של כ 19 ליטר כל אחד יכיל כחמישה מסננים מסוג C.

5. הכינו דלי גדול עם מכסה המתלבש בהדיקות כדי שיכסה את שטחי המסנן. השתמשו בשלב הראשון בכלוריזטור ביחס של 1:6. הטביעו את המסננים וכסו בעזרת המכסה. מסננים לבריכת שחיה

6. הניחו למסננים להשרות כדי שיוכלו להרוג את כל המיקרואורגניזמים שלכודים בתוככי המסנן ולמסמס כל מיני מזהמים אורגניים. יום אחד זה אחלה אבל 3-5 ימים יספק תוצאות טובות הרבה יותר.

7. הוציאו את המסננים מהדלי ושיטפו במים נקיים תוך כדי ניעור. החזיקו את המסנן בקצה וטיבלו אותו בזריזות בפנים ובחוץ. אתם צריכים לראות מאין ענן של מזהמים שטוף היוצא מהמסנן.

8. לתלות או להציב את המסננים באור שמש חזקה ולאפשר להם להתייבש היטב. כל לכלוך נוסף שלכוד בתוככי המסנן יש להסירו באמצעות מברשת צבע תוך שימוש בזיפים נוקשים או במברשת ניקוי שונות בהתאם.

9. איטמו את הדלי כאשר אינו בשימוש כך שלא תצטרכו להוסיף כלוריזטור נוסף בכל פעם שאתם מנקים מסננים. חלק מהמשקעים מצטברים בחלק התחתון של הדלי אך זהו אינו גורם מפריע או משפיע על יעילות והשימושיות של הפיתרון.

10. ערבבו תמיסה של חומצה ומים כדי להמיס מינרלים המצטברים בחלל בית המסנן העשויים להפחית את שיעור המים שיכולים לעבור דרך המסנן. השתמשו בדלי נקי אחר עם מכסה שאוטם בחוזקה. הוסיפו כ 2/3 מהדלי מים נקיים ואז שיפכו בזהירות חומצה מספיק ביחס של 1/10. בתוך דלי 5 ליטר טיפוסי משמעות הדבר היא 3 ליטרים של מים ל 1 וחצי ליטר חומצה.

11. משרים את המסננים בתמיסה עד שזה מבעבע. הבועות הן אינדיקציה שהחומצה מגיבה וכאשר הביעבוע מפסיק המינרלים צריכים כבר להיות מומסים.

12. איטמו את הדלי לאחר שימוש. אם אתם מתככונים לשמור את המיכל סיגרו אותו היטב הכימיקלים לא ייחלשו ויהיה ניתן לשימוש חוזר למספר פעולות ניקוי נוספות. השארת הדלי פתוח יאפשר לכלור להתאדות.

13. יש לשטוף את המסננים מהחומצה עם הרבה מים ולאחר מכן לאפשר להם להתייבש ולנער את כל הלכלוך שנותר מהקפלים או לאחר הטיפול באמצעות הכלוריד במידה וצעד זה כבר נעשה המסננים יהיו מוכנים לשימוש חוזר בבריכות שחייה שלכם.

14. חיזרו על פעולות הניקיון בעת הצורך. מסנן לבריכת שחיה

תגיות:
מסנןמסנניםמסנן לבריכהמסננים לבריכות שחייהמסנן לבריכות שחייה