בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


כך תתקנו דלתות הזזה

בבתים רבים, דלתות הזזה מזכוכית מאפשרות גישה קלה לחדר, מרפסת. בניגוד לדלתות מסורתיות הנפתחים לרווחה, דלת מרפסת מסוג זה מנצלת מערכת של רצועות ורולים כדי לבצע מעבר מהיר וקל ממצב סגור ופתוח.לאורך זמן זה עשוי להיות נחוץ כדי לבצע תיקונים נדרשים לדלת עצמה או למנגנון שמאפשר לדלת לנוע בקלות. אם במקרה יש לכם דלתות זכוכית בבית או במשרד שיש לתקן לפנהיכם מוגשים מספר טיפים:


איך להתקין בריכת שחייה ניידת

בריכות שחייה ניידות הם התשובה האולטימטיבית לבתים בעלי חצר או גינה קטנה או כאלה שאינם מעוניינים להכנס לפרוייקט בנייה מסובך ומסורבל. התשובה לכך היא הרכבה עצמית של בריכות שחייה ניידות במגוון גדלים הניתנים להרכבה ולפירוק עצמית ללא כל קושי.


תאורה סולארית לבריכה

תאורה סולארית היא הדבר הבא בכל מה שקשור לתחום האנרגיה הירוקה ואיכות הסביבה בפרט. כיום ישנם מגוון אפשרויות בתאורה סולארית ורגע לפני שממהרים לבחור את גופי התאורה הסולאריים יש לעבור ולדעת מה הם היתרונות מול החסרונות.


מדוע מחסן עץ הוא הבחירה הטבעית

האם חשבתם לבנות מחסן עץ אך אינכם יודעים היכן להתחיל? הבא נעזור לכם להימנע מלעשות טעויות שאנשים רבים עושים, מתוך מהירות וחיפזון ויוצא להם בשורה התחתונה תוצאה שלא לה הם ייחלו או התכוונו, וגרוע מכך להימנע מלהוציא כספים מיותרים בשביל לתקן את הטעויות.


מהן מלטשות ומה השימוש בהן?

ליטוש היא פעולה שמבוצעת על ידי מכונות מיוחדות לצורך החלקה של פני שטח מסוים. את המכונות יש לבחור לפי סוג השטח והמפרט הטכני הנדרש. בנוסף, כדאי להכיר את השימושים השונים של הליטוש ולנצל אותם בצורה נכונה


מדריך מהיר לריצוף דק רצפה

המפתח הוא בהבנת העץ

אם תמיד השתוקקתם לרצפות עץ אתם בחברה טובה. בעוד שרצפות עץ חזרו לעידן הקולוניאלי רצפות עץ, דקים או פרקטים פרצו לראשונה בסוף המאה ה – 17. אם רק תחליטו כי אתם רוצים רצפות שיעטרו את ביתכם קיראו מדריך מהיר זה כדי שראשכם לא יסתובב ויתבלגן כאשר אתם מדברים עם קבלן שיפוצים או בעל מקצוע בתחום. קריאת עשר דקות תדריך אתכם דרך יסודות מיני העץ, ציונים, סוגים וסגנונות.

מדריך מהיר לריצוף דק רצפה

מינים של עצים

עם מעל 50 מיני עצים זמינים עבור פרקטים, דק ורצפות עץ האלון אדום מונה יותר מ 50% ממכירות עצים קשים לריצוף. הפופולאריות שלה נובעת מהאלגנטיות, עמידותו ועלות משתלמת. מייפל מדורג במקום השני בפופולאירות של ריצוף דק חדש. טרנדים חדשים יותר מצביעים על תיאבון גובר לשימוש בעץ הבמבוק, דובדבן ואלון לבן. חלק מהשימוש החשוב ויסודי בעץ קשה לריצוף כולל דובדבן ברזילי, ברוש אוסטרלי, פדאוק אפריקאי וטיק בורמזי.

אפשרויות צבע נמצאות בשפע. אם צבע הוא בעדיפות ואתם רוצים את היופי הטבעי של העץ שינצנץ לכם ביחרו מיני עצים התואמים ככל שניתן להעדפות הצבע שלכם באופן קרוב ככל שניתן. סוגי דק

דירוג סוגי עץ

דירוג מתייחס רק ליופיו של העץ ולא לעמידות או יכולת שירותו. לא כל דירוג חל על כל סוג של עצים. מין העץ מדורג כנקי נבחר או משותף או שזה מדורג ראשון, שני או שלישי. ראשון – נקי, שני – בחירה, שלישי – משותף הדירוג אינו זהה אך הם קרובים מספיק כדי לייצג את ציפיות הצרכן המשותף, ששת הדירוגים הבסיסיים והמשותפים כוללות:

* נקי או ראשון – חופשי מפגמים ושינויי צבע בולטים ביותר, מכיל פגמים גלויים קלים בלבד.

* בחירה או שני – עלול להכיל פגמים קלים כגון שינויים בצבע.

* משותף או שלישי – מכיל קשרים ווריאציות של צבע לעתים קרובות מסווגות כעץ "כפרי".

עץ מלא מול עץ מהונדס

אנשים רבים מאמינים כי עץ מלא הם מילים נרדפות אז זהו שלא. אם אתם שומעים את המונח עץ מהונדס בפעם הראשונה סביר להניח שתחשבו שזהו עץ נחות מעץ מלא, זה לא בהרכח נכון.

עץ מלא הוא למעשה ¾ חתיכה של עץ מוצק. רצפות עץ, פרקטים, דקים מתרחבים ומתכווצים יותר מעץ מהונדס ובייחוד רגיש ללחות. כשעץ מתרחב ומתכווץ הוא עלול לקרוס או שעשוי לגרום לפער. שתי שיטות נפוצות לניטרול אותם פערים כוללים קצוות משופעים והשארת מרווח התרחבות (פער בין העץ לקיר מוסתרים על ידי דפוס בסיסי).

תוכלו למצוא את רוב מיני העץ הפופולאריים כגון אלון, מייפל, דובדבן ואחרים הזמינים בעץ מהונדס. לפעמים זה נקרא עץ לחוץ, עץ מהונדס המגיע ב 3-5 גרסאות שלוש או חמש שכבות ערטבה של עץ. רצפות עץ מהונדסים להיכנע למועט, אם איזושהי התרחבות והתכווצות מתאימה באופן מושלם לחדרים הרגישים ללחות. אם אתה מעוניין בדק או רצפת עץ בחדר האמבטיה, במטבח או בכל חדר שבו הלחות מצטברת, יש לשקול עץ מהונדס ליציבות ואמידות גדולה יותר. אם אתם מתכננים להניח פרקט עץ ישירות על בטון עליכם להתקין עץ מהונדס כדי לשמור על שלמות המבנה. רצפת עץ לבית | ע.ב מסחר בעץ

סגנונות של עצים

כאשר קבעתם את מין העץ, דירוגו והחלטתם בין עץ מלא או מהונדס תוכלו לעבור לדברים כיפיים – סטייל (סגנון). סגנונות עץ נפוצים כוללים:

* פרקט

* דק

* רצועה

דק ורצועות הם עצים חתוכים ארוכים וישרים. ההבדל העיקרי הוא ברוחב של העץ. טווח הרצועות נעות בין רוחב של ½ 1 עד ¼ 2 אינץ ואילו קרשים נעים בין רוחב של 3-8 אינץ. שיקלו רצועות אם המטרה שלכם היא ליצור אשליה של חדר גדול יותר. סדרה של חתיכות עץ קטנות יוצרות עיצוב פרקטי גיאומטרי. רצפות פרקט משלימים חדרים גדולים ואווריריים.

ביחרו את רצפות העץ שלכם בקפידה ואיכפתיות, הם יכולים להוסיף יופי וחמימות לסביבה שלכם במשך זמן רב מאוד, אפילו לכל החיים.

תגיות:
רצפת עץרצפות עץדקדקיםפרקטהתקנת פרקטריצוף עץ לביתפרקט לחדריםwood