בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


כיצד לנקות סוגי מסנני בריכות שחיה

מעל לפני הקרקע בריכות שחיה מציעות פעילות גופנית מהנה בזמן הקיץ, אך שמירה ותחזוקה שלהם יכולה להיות עניין יקר. לאלו שמעוניינים לחסוך קצת כסף או שפשוט להפחית את הבזבוז, ניקוי המסננים במקום לקנות חדשים יכולה להיות אופציה טובה לחיסכון.


כך תארגנו אירועים עסקיים

חברות רבות צריכות לארגן אירועים וכנסים עסקיים למטרות שונות ואירגון אירוע שכזה דורש מחשבה רבה ויצירתיות. כדי לא לאבד את הראש תוכלו לקרוא במאמר מהם הצעדים שיש לעבור בדרך לארגון אירוע עסקי מוצלח.


איך להתקין בריכת שחייה ניידת

בריכות שחייה ניידות הם התשובה האולטימטיבית לבתים בעלי חצר או גינה קטנה או כאלה שאינם מעוניינים להכנס לפרוייקט בנייה מסובך ומסורבל. התשובה לכך היא הרכבה עצמית של בריכות שחייה ניידות במגוון גדלים הניתנים להרכבה ולפירוק עצמית ללא כל קושי.


10 טעויות נפוצות שאנשים עושים בבניית בריכת שחיה

אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה, אתם מוזמנים לקרוא את עשרת הטיפים הרשומים כאן בנוגע לשכירת שירותיו של קבלן לבניית בריכת שחיה בביתכם.


הדרך הטובה ביותר להכיר ולחקור את העולם

לצאת מגבולות מדינת ישראל ולנחות במדינה זרה זו חוויה אדירה מלאה בחוויות ותחושות פנימיות, זוהי חוויה מרגשת עם עצמה. טיולים בעולם מאפשרים ללמוד על תרבויות ולקבל מושג על העולם החיצוני.


משכשוך בבריכה לבריכת שחיה

הטרנד שמוביל היום בתרבות הפנאי

להיות בעלים של בריכת שחיה הוא החלום הרטוב של רוב האנשים. ישנם שמועות רבות בנוגע לעלויות ואחזקה של בריכות השחיה, בפועל להרבה אנשים אין מושג במה כרוך הקמה והפעלת בריכת שחיה עד שיש להם אחת כזו בפועל. בשנים האחרונות אנו עדים למגוון בריכות שחיה על הקרקע מ PVC ופיברגלס שמביאות את הבעלות על בריכת שחיה להיות בהישג ידם של צרכנים רבים.

משכשוך בבריכה לבריכת שחיה

בריכות אלה המכונות בד"כ בריכות על קרקע, כעת מוצעות במגוון רחב של גדלים ממספר מותגים גדולים בעולם. ישנם מותגים גדולים וידועים בתחום שתיים מהם הוא בריכות Intex ובריכות Bestway יש להם מבחר ענק של בריכות אשר נעות בין קוטר של 240 ס"מ הרדודה ועד לבריכות שחיה עמוקות של מעל 600 ס"מ. צורות בריכות השחייה מעט מוגבלות אך הם נמצאים תמיד בפיתוח ועלייה, נכון לעכשיו ישנם צורות עגולות, אובל, מרובעות ומלבניות הן הנורמה המקובל כיום וניתן למצוא את רוב בריכות השחיה בשתי צורות נפוצות אלה מעל הקרקע.

אלו בריכות שחיה ממתכת הממוסגרים במסגרת מתכת העוטפת ותומכת את הבריכה. לעתים קרובות בריכות שחיה יכולות לעמוד לאורך השנה בחוץ בתנאי האקלים השונים מבלי חשש לנזק. הסגנון האחר הוא טבעת מתנפחת סביב החלק העליון של הבריכה לפני המילוי, היא פועלת כמו לצוף על המים ומבטיחה כי פני הבריכה ישארו תמיד מעל קו המים. שני המותגים שצויינו כאן מציעים שילוב של שתי סוגי הבריכות, בד"כ ניתן למצוא זאת בבריכות בצורת אליפסה. בריכות גדולות יעילות ככל שהקרקע גדולה בהתאם וכך אנשים רבים יתקינו בעצמם אם יוכלו להרשות.

בהשוואה להתקנת בריכת שחיה קבועה קניה והתקנה של בריכת שחיה ניידת יכול להוות חיסכון משמעותי. טיפול ואחזקה שוטפת בריכה זו עשויה להחזיק שנים רבות אם כי אולי לא כמו בריכת שחיה סטנדרטית וקבועה. התקנה של בריכות אלה בד"כ היא עבודת "עשה זאת בעצמך" ודורשת קצת יותר מרק מציאת פיסת מקום אלא גם הבנה בסיסית ואוריינטציה טכנית למלאכת ההרכבה. בד"כ הרכבה של בריכת שחיה אינה דורשת זמן רב ובתוך יום תוכלו לסיים להרכיבה במהירות וקלות ולהיות בעלי בריכת שחיה בגינה שלכם – אם כי זה די תלוי בגודל הבריכה שבחרתם והזמן שנדרש למלא את הבריכת שחייה בכמות המים הנדרשת. בריכת שחיה | WaterFun

ברגע שבריכת השחייה מתמלאת במים היא מוכנה מייד לשימוש. טעות נפוצה של אנשים היא להשתמש בבריכת השחייה באותה הצורה כמו בבריכת השחייה הרגילה, בריכות אלה מעוצבות ומתוכננות להיות בריכות שחיה. היות והם לא מתוכננים ככה שיהיה ניתן למלא ולרוקן אותם באופן רגיל הם מתוכננים כך שהם מסופקים יחד עם משאבות וציוד סינון הנועד לשימוש עם כימיקלים קונבנציונאליים כדי לשמור על המים נקיים כך שזה יבטל את הצורך לרוקן ולמלא את הבירכה באופן רצוף בדיוק כפי שלא עושים כך עם בריכת שחייה בקרקע.

טיפול בחומרים כימיים בבריכת שחייה ניידת בד"כ זהה לסוג טיפול של בריכת שחיה קרקעית, זה יכול לקחת זמן רב ותהליך יקר אך חיוני כדי לשמור על רמת צלילות נאותה של מי הבריכה לרחצה של בני אדם, ללא טיפול שכזה בריכת שחיה לא תתאים לשימוש בני אדם בתוך מספר ימים בודדים. לעתים אצות מופיעות במים בתוך 5 – 10 ימים, עם זאת כמו מוצרים רבים אחרים ככל שבעלות על בריכת שחיה נהיית יותר ויותר פופולארית כך גם משתפרת טכנולוגיית הטיפול מונע בבריכה. לדוגמא מספר חברות מציעות כעת שיטת טיפול בבריכות שחייה באמצעות מלח לטיהור מי הבריכה. למרות שמלח הינו חומר זול היחידות שנדרשות שנדרשות לעבודה שכזו אינם זולים כלל וחשבון החשמל שנדרש להריץ את המכונה יכול לעיתים להיות גבוהה משמעותי. חברה בריטית לחומרים כימיים לבריכה עבדה לייצר נוזלים רב תכליתיים אשר יש רק להוסיף במינון הנדרש כל פעם למי הבריכה פעם בשבוע כטיפול מונע. זה הופך את הטיפול והאחזקה לזול, קל ומהיר.

תחום נוסף שבפיתוח בתחום זה הוא חימום בריכות, כמו בריכות השחייה הניידות גם המקובעות בקרקע יכולים להיות מחוממים באמצעות ציוד מסורתי. מה שנדרש בדיוק עבור חימום בריכת שחיה מלאה תלוי בנפח הבריכה, אם דרוש לכם בריכה מחוממת שווה יהיה לכם לבזבז זמן וכסף לרכישת גוף תנור חימום בריכות שחייה המתאים בגודלו לחימום גודלה של בריכת השחיה שלכם. למשאבת חימום קטנה לא יהיה כמעט כל אפקט לחימום הבריכה, הוצאת כסף על משאבת חימום קטנה מדי הוא בזבוז של כסף.

מספר חברות פיתחו חימום מים סולארי, ההישג יכול להיות די טוב לחימום יעיל של המים אך הם יקרים מדי להתקנה. כמה בעלי בריכות שחיה התקינו בעצמם מחממי מים סולארים בהצבת צינורות ארוכים חזרה מהמשאבה סלול מקדימה ואחורה של פלטות זכוכית, חלק דיווחו על תוצאות יעילות למדי באופן לא רשמי.

 

תגיות:
בריכות שחיהבריכות שחייהמשאבה לבריכהחימום בריכות שחייהציוד לבריכות שחיה