בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


התאמת רכב לנכים

אנשים בעלי מוגבלויות ונכים זוכים לעיתים להתעלמות ע"י חברה שעסוקה בעיקר בעצמה. הדברים שנראים לרוב האוכלוסייה כטריוויאלים לחלוטין כמו כניסה ויציאה מרכב, לנהוג באופן עצמאי או עלייה במדרגות עשויים להיות קשים ואף מסובכים למדי לבעל נכות כלשהי. למרות שבשנים האחרונות ביטוח לאומי מסייע לנכים מעט יותר מבעבר ועברו חוקים העוסקים בהנגשה בעלי מוגבלויות עדיין מוצאים את עצמם בקשיים רבים לנהל אורח חיים תקין.


השכרת רכב לבעלי מוגבלויות

במשך שנים רבות סבלו אנשים עם מוגבלויות פיזיות גם ממגלות תנועה ומגבלות נגישות אדירות, שניתן היה לעקוף, אך זה לא נעשה. אנשים עם מוגבלויות אישיות הוכרחו למעשה להשאר בביתם, עם היכולת אמנם לצאת מהבית אבל בלי היכולת להגיע או להכנס לשום מקום אחר, משום שכל הארץ הייתה נעדרת נגישות ולמעשה העולם כולו היה חסום בפני אנשים עם מוגבלויות.


ביטוח רכב בעידן הדיגיטלי

ענף הביטוח ( הן בישראל והן בשאר העולם ), על אף מוניטין שמרני אשר מיוחס לו, החל בשנים האחרונות להצטרף אל מהפיכה וירטואלית גלובלית. חברות הביטוח הרבות בארץ ובעולם מזהות את הפוטנציאל הגלום בתוך הערוץ הדיגיטלי, ונעזרות בו ומשתמשות בו כמאין כלי תקשורת ישיר בינן לבין הלקוח, ללא גורם מתווך, ובעצם מספקות עבורו את השירות היעיל והמהיר ביותר, ללא סיבוכים וסרבולים מיותרים, וכך הלקוח יכול לחזור לשיגרה בדרך המהירה ביותר לעומת העבר.


5 פעילויות מגניבות לשעות הפנאי – לגוף ולנשמה

אומרים שהחיים שלנו מורכבים מ-3 מעגלים עיקריים, עבודה, משפחה, ותחביבים אישיים. מאחר והעבודה שלנו לרוב היא מה שאנחנו מתמחים בו, והמשפחה אנחנו לא תמיד יכולים לבחור וגם אם כן, חלק גדול מהזמן אנחנו מתעסקים בדברים שוטפים, אז התחביבים שלנו אמורים להיות התרופה לגוף ולנשמה שלנו. מה שישחרר אותנו מהלחצים והדרישות היומיומיות.


אילו סוגי שערים בטיחותיים עבור העסק?

סוגים שונים של שערים יכולים לסייע לשמור על אבטחת העסק ולהבטיח רמה גבוהה של בטיחות עבור המבקרים, העובדים והספקים. הנה כל מה שצריך לדעת על ההבדלים ביניהם. שערים משמשים כאמצעי הגנה וביטחון מפני חדירה של רכבים או גורמים לא מורשים לתוך העסק. אפשר להשיג אותם במגוון רחב של דגמים והם מותאמים לצרכי הלקוח מבחינת מידות, שיטת תפעול ומחיר.


צד ג' אינו מודה באשמה - מה עושים?

הכתבה היחידה שתציל אתכם בזמן אמת!

מה הייתם עושים במצב הבא: תוך כדי נסיעה, בזמן שאתם מרוכזים בנהיגה, הגיח רכב מעברו השני של כביש, ופגע בכם. לאחר שנרגעתם מהפאניקה והבהלה, ובדיקה שכל האבירים נמצאים במקום, אתם מגלים כי לעומתכם- הרכב לשכם ספג פגיעה לא קלה. מיד אתם מחליפים פרטים עם הנהג הפוגע. מוודאים כי ביטוח החובה שלו בתוקף, ואפילו ברשותו ביטוח צד ג'. תוך כדי החלפת הפרטים, אתם נוכחים לדעת כי הנהג אינו מודה באשמתו בתאונה, ובעצם מתנער ממנה לגמרי. מה עושים בשלב זה?

צד ג' אינו מודה באשמה - מה עושים?

כיצד פועל העסק?

חשוב שנדע כיצד עובד ביטוח צד ג'. ביטוח צד ג' אם כן הוא אחד משלושה סוגי ביטוח רכב הקיימים בשוק, ביחד עם ביטוח החובה והביטוח המקיף. בזמן שהן ביטוח החובה והן ביטוח המקיף נוגעים במצבו הפיזי של הנהג ורכבו, ביטוח צד ג' נוגע לגורמים שונים אשר משפיעים על התאונה. הכיסוי שמעניק ביטוח צד ג' הוא נגד תביעות עתידיות של צדדים שלישיים- כלומר- האדם שנפגע בתאונה,

לאחר תאונת הדרכים, תוך כדי החלפת הפרטים, עלול אחד מהצדדים לטעון כי הוא אינו אחראי לתאונה. אמירה זו גורמת לסיבוכים רבים בהתנהלות חברות הביטוח במהלך התביעה, כיוון ששאלת האחריות על הנהג הפוגע היא זו שמשחקת תפקיד מרכזי בכל העסק. וזה מאד פשוט- הנהג האשם אמור לשלם את הפיצוי.

אין הודאה באשמה. מה עושים?

לרוב, כאשר נתקלים במצבים מהסוג הזה, יש מספר דרכים שניתן לפעול בהן. אמנם ככל שהמורכבות של התאונה גדולה, כך גם התהליך מתארך, ויש להיערך למצב בו תצטרכו להזרים כספים לצורך תיקונים וטיפולים, אך בכל מקרה- יש מה לעשות.

האופציה הראשונה היא להפעיל את הביטוח המקיף, ולדרוש לאחר מכן מהצד השלישי לשלם את הסכום הנדרש. כמו כן, ישנה גם אפשרות לשלם עבור ההוצאות שיהיו בצורה עצמאית, ולאחר סיום התשלומים, להציג את הקבלות עם הפירוטים לגבי אופי הטיפול והתיקון.

הגדלת הסיכויים

קחו בחשבון- לרוב, תהליך התביעה הוא ארוך ומיידע ועלול להימשך מספר חודשים רב, במהלכם סביר להניח כי הנהג האשם לא יודה באשמתו, ויכפור בכך. כמובן שניתן ורצוי להביא ראיות כנגדו, אשר יצביעו על מעורבותו ואשמתו בתאונה. ניתן להביא עדים, צילומים וכל מה שיכול לעזור לכם להוכיח את טענתכם.

בכל נושא הביטוח, כל עניין הראיות אשר מוצגות כתמונות המוכיחות טענות, הוא משמעותי וחשוב. למעשה, אין תחליף לכך. לכן חשוב תמיד לצלם ולתעד את מצב הרכב מיד לאחר התאונה, על מנת שתוכלו לטעון כי אכן נגרם נזק כתוצאה ישירה מהתאונה.

ראיה נוספת אשר שכיחה מאד בבתי משפט היא עדות. מיד לאחר התאונה, מומלץ מאד לגבות עדויות מעוברים ושבים אשר היו עדים לתאונת הדרכים והבחינו במה שקרה. ובכל מצב, גם אם הינכם בטוחים כי אין סיבה שעניין התביעה יסתבך- רצוי לקחת מספרי טלפון של עדים אשר במקרה הצורך, יוכלו להעיד בפני שופט ולגבות את טענותיכם.

חייבים להיות מתואמים

כאשר נתקלים בסירוב של אדם להודות באשמתו בתאונה, יש חשיבות גדולה מאד להיות מתואמים מול חברת הביטוח שלכם. לאחר מילוי הפרטים של התאונה, חובה ליצור קשר עם חברת הביטוח, ולעדכן אותה בכל מה שקרה, כולל סירובו של האדם הפוגע להודות באשמתו. כמו כן, רצוי בשלב זה גם לברר על הכיסויים שיש לנהג הפוגע, אמנם ביטוח חובה יהיה לו בוודאות, אך שאר הכיסויים לא בטוח שמכסים אותו.

ברוב המקרים, ההתנהלות בין חברות הביטוח תיעשה ללא מעורבותכם, אך כיוון שאף פעם לא ניתן באמת לדעת מתי תידרשו להיות מעורבים- יש להכין מראש את כל מה שניתן לכך שלא תצטרכו להתאכזב בסוף התהליך ולהיות מטורטרים.

תגיות:
ביטוחהצעת ביטוחביטוח צד ג'סוכן ביטוחפוליסת ביטוחהשוואת מחיריםביטוח השוואת מחירים