בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


10 טעויות נפוצות שאנשים עושים בבניית בריכת שחיה

אם אתם שוקלים לבנות בריכת שחיה, בוודאי שמעתם מספר סיפורים בנוגע לזה. לפני שאתם מחליטים לפשפש בספרים בנושא ולהביא לביתכם עשרות קבלני בנייה לביתכם למתן חוות דעת והצעת מחיר לבניית בריכת שחיה, אתם מוזמנים לקרוא את עשרת הטיפים הרשומים כאן בנוגע לשכירת שירותיו של קבלן לבניית בריכת שחיה בביתכם.


מדריך לרכישת טבעות אירוסין

ההחלטה לבוא בברית הנישואין היא ענין מאד מרגש! מזל טוב. שלב הבא אחרי ההחלטה הוא לקנות טבעת אירוסין בכדי לסמל את מעמד האירוסים.


הג'קוזי – מלך האמבטיות זרמים ומערבולות

לכל המתלבטים, אין מה! רכישת ג'קוזי כמערכת ספא ביתית הוא לעסק זהו צעד חכם ביותר שיכלתם לחשוב עליו מכיוון שלג'קוזי יש סגולות שכדאי לכם לדעת.


טבעות אירוסין

אז החלטת להציע נישואין לחברה שלך ולעשות זאת בדרך מקורית שאינה משתמעת לשתי פנים. השקעת בהפקה ובתכנון האירוע, ביקשת עזרה מהחברים ובני המשפחה שיביאו את ארוסתך לעתיד למקום המתאים בשעה המתאימה, תכננת בדיוק מתי תופיע ההצעה של הנישואין באוויר או בכל דרך אחרת אבל כל זה לא ישנה אם הטבעת אירוסין שקנית לא בגודל המתאים או לא מעוצבת כהלכה. אז איך תדע עם הטבעת אירוסין שרכשת מתאימה?


בניית ציפורניים

אזור השרון: פרדסים ירוקים, שדות תותים, משפחות עם ילדים - אלו המחשבות שעולות לכם בראש? ובכן, השרון עובר מהפך אופנתי. לצד האווירה הפסטורלית הידועה, תמצאו כאן שדרות נעימות, קניונים, חנויות מעצבים, מתחמי טיפוח והרבה חן, שיק ויופי.


בעלי מקצוע

איך לגייס בעלי מקצוע

גיוס כח אדם חדש למערכת או, במילים אחרות – גיוס עובדים, הוא אחד התהליכים החיוניים לכל חברה או עסק באשר הם. ארגון שאינו מתקדם, אלא קופא במקום – סופו שיוותר מאחור, עד שיהפוך לגוש מלח, או שפשוט יתאדה. קיים מגוון נרחב של דרכים המסייעות בהליך גיוס עובדים.

בעלי מקצוע

גיוס עובדים על-ידי חשיפה ממוקדת

הליך גיוס עובדים עשוי להיות עסק יקר ומסורבל. על מנת למזער עלויות, אפשר לפנות באופן ממוקד לקהל היעד המתאים, זאת תוך חשיפת מירב האנשים בקהל זה למשרה שהתפנתה, כדוגמת – פנייה למוסדות אקדמאיים כדי למצוא סטודנטים. חשיפה זו אפשרית תוך שימוש בלוחות דרושים באתרים מסוימים, או בכתבי עת מקצועיים שברשות קבוצה עסקית כלשהי. יתר על כן, ישנם אתרים רבים ברחבי הרשת, בהם ישנן קהילות עסקיות של בעלי מקצוע. פרסום באתרים מעין אלו מהווה פנייה לקהל ממוקד וכך – להוזלה משמעותית בעלויות גיוס עובדים.

שיטה מעולה עבור גיוס עובדים – חבר מביא חבר

טכניקה נוספת שהוכחה כיעילה למדי – חבר מביא חבר. זוהי שיטה בה עובד ותיק ממליץ על חבר או מכר, עבור אחת המשרות עבורה החברה מגייסת. במידה והעובד החדש גויס לשורות החברה, הרי שהעובד הותיק זכאי לבונוס כספי. דרך זו מביאה לחיסכון משמעותי בהוצאות על הליך מיון עובדים, ומביאה לריאיון עבודה את אלו שעשויים להיות המתאימים ביותר לאופי המשרה, מתוך הנחה שהעובד הותיק מודע ויודע מה הן דרישות המשרה.

מחד, גיוס עובדים בשיטה זו עשוי לעודד עובדים ותיקים לעבוד עבור החברה בהליך הגיוס; מאידך, העניין עשוי להביא להמלצות של עובדים שאינם בהכרח מתאימים לאופי המשרה, בעיקר כדי לזכות בבונוס הכספי המובטח. זהו מצב שבו צריך לשמור על ערנות, זאת על אף שבמרב המקרים – עובדים ותיקים יעדיפו לשמור על שמם הטוב, ולהמליץ רק על אלו שלדעתם יכולים באמת להתאים לאופי המשרה, או לא להמליץ בכלל, במידה שאינם מכירים כאלו.

חברות השמה הן למעשה חברות תיווך

באמצעות חברות השמה ניתן לבצע גיוס עובדים חדשים בקלות יחסית. החברה שמעוניינת לגייס מפרסמת אודות משרה חדשה שהתפנתה או נפתחה, בעוד חברות השמה מבצעות עבורה הליך מיון וגיוס מועמדים פוטנציאלים המציעים עצמם למשרה. לרוב, חברת ההשמה תקבל את העמלה המגיעה לה בהתאם לשכר העובדים במשרה המדוברת.

שימוש בחברת השמה עבור גיוס עובדים, עשוי להוות יתרון עצום לחברה שהרי הדבר חוסך עלויות רבות. בחברות קטנות, מאחר שאין מחלקת כוח אדם המסוגלת לבצע הליך זה, עושים שימש תדיר בשירותיהן של חברות השמה; כך הן מרוויחות חיסכון משמעותי של זמן, טרחה וכסף.

החברה כמקור גיוס עובדים

שיטה נוספת עבור חיסכון בעלויות – העברת עובדים ממחלקה אחת לאחרת. באופן זה, אנו מסוגלים לקדם עובדים, בד בבד עם חיסכון בעלויות תהליך הגיוס – זאת משום שהאדם המתאים למשרה נמצא כבר תחת כנפי החברה; אדם זה, בנוסף, מכיר לעומק את החברה, תרבותה ונהליה.

תגיות:
חברת כוח אדםגיוס עובדיםזכויות העובדיםחברות השמהמיקור חוץ