בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


ג'קוזי לבריאות - היתכן?

ג'קוזי הינו בריכה קטנה, המחוממת לטמפרטורה שבין 30-40 מעלות צלזיוס ובתוכה משאבות משני סוגים שונים: * משאבות מים המפעילות "פיות" או בשמם הלועזי "ג'טים – JETS" המותקנות בדופן הבריכה.  


אוכל בריא לחיים בריאים

בתקופה האחרונה החלה תאוצה בכל נושא האוכל הבריא, אנשים מודעים לעובדה שאוכל בריא עוזר לגוף להיות חזק ובריא יותר, עוזר בערנות במהלך היום ועוד. למרות שיש עליה בערנות לנושא אכילה בריא עדיין לא באה בטבעיות להרבה אנשים.


בתי אבות במרכז – בעיר או בכפר

הגיעה העת לבחור בית חדש להורים, בית בו הם יקבלו את הטיפול הצמוד שמגיע להם, טיפול אישי, רפואי ומקצועי. העת לבחירת בית אבות יכולה להיות קצת מלחיצה וקשה ולכן יש לעשות סקר שוק ולהתייעץ עם אנשים רבים ולקרוא חומר כתוב ומקצועי כמו במאמר הבא שיסקור בפניכם את האופציות העומדות לרשותכם.


אוכל עוזר לבריאות הגוף

בנושא אכילה בריאה יש ויכוח לא פשוט, מהו אוכל בריא? מה יתרונות אוכל בריא? באילו חומרי גלם ניתן להשתמש? האם יש מאכלי קינוחים בריאים? שאלות רבות נשאלות אך אין תשובה אחת חד משמעית.


מבנה הפה והשיניים

הפה, על האיברים השונים הנמצאים בו, הוא אחת המערכות החשובות בגוף האדם, זו המאפשרת לנו לאכול ולדבר (שתיים מהפעולות האהובות על המין האנושי...) הפה כולל שתי שפתיים, שתי לסתות, בלוטות רוק, לשון, שיניים, חניכיים ואת השריר החזק ביותר בגופנו – המלעס, שריר קטן יחסית המפיק מומנט גדול ועל כן עוצמתו כה רבה.


דם טבורי דעו יותר – בנק הדם

תהליך פשוט ביותר החשוב לעתיד בריאות ילדיינו

כאשר אמא בהריון חבל הטבור נחשב למעשה כעורק החיים בין התינוק לאישה. ברגע שחבל הטבור מושלך לאחר לידתו של התינוק מושלכת ההזדמנות להשיג תאים יקרים ביותר שחבל הטבור מכיל את התאים המדוייקים עבור התינוק ולעיתים גם של ההורים שיכול להישמר.

דם טבורי דעו יותר – בנק הדם

על ידי שימור תאי הגזע של התינוק שלך באמצעות בנק הדם הטבורי התינוק שלך יהיה מקור מובטח עבור תאים המתאימים באופן מושלם ועשוי לעזור לילד שלך במהלך השנים באירועים מצערים שעשויים חלילה לקרות (כמו מחלה מסכנת חיים). תאים אלו למעשה יהיו שימושיים כשזה נוגע למאבק במחלות מסכנות חיים, כל מה שצריך לעשות הוא רק להיות מודע לאופציה שעומדת בפני כל יולדת והיא לשמור ולשמר את הדם הטבורי ולהביע רצון בפני הצוות הרפואי כדי שזה יטפל בהגשת הטפסים הנכונים.

אך מה הן בדיוק המחלות שבנק הדם הבטורי יוכל לעזור לך להציל את הילד שלך מהם? תאי גזע שנשמרים בבנק הדם יכולים לעזור ממש לילד להתרפא ממחלות מסכנות חיים כגון: מחלות סרטן הדם, לימפומה, סרטן השד, מחלת הודג'קין, אנמיה אפלסטית, סוגי סרטן אחרים שונים, אנמיה חרמשית, דם, תנאים תורשתיים / גנטיים והפרעות שונות של מערכת החיסון. למעשה ישנם כ 14 מיליון מקרי סרטן חדשים שנרשמים מדי שנה ושנה. גם השתלות תא בודדות שיכולות להיות מובאות על ידי בנק הדם יכולות לשמש לטיפול בסרטן לינג, איידס, טרשת נפוצה ומחלות גנטיות נוספות.

ייתכן כי גם תתהו אם בנק הדם הטבורי יכול למעשה להועיל לכל ילדיכם מכיוון שכנראה תעברו את התהליך עם ילד אחד בלבד. ובכן בבנק הדם התינוק שלכם יהיה בטוח היות ותאי הגזע שמורים ובעלי התאמה מוחלטת בשבילו או בשבילה ואפילו גם במקרה של צורך של תאומים.

אולם, אם ילד אחר שלא עבר תהליך של שימור דם טבורי בלידתו הוא למעשה צורך תאי גזע כדי לעזור ולהילחם להדוף את המחלה מסכנת החיים. חשוב מאוד לציין כי ניתן להשתמש במנות אלה לאחים מכיוון שמאוד ייתכן כי תהיינה התאמה קרובה עבורם. אך ישנו סיכוי של 1:4 שמנת הדם הטבורית תועיל לילד אחר, קרובי משפחה או חברים קרובים אחרים שלא עברו בנקאות דם טבורי יכולים גם להינות מתאי הגזע שניתן להפיק מבנק הדם הטבורי אם ורק אם הם מהווים התאמה הדוקה עם תאי הגזע של תורם בנק הדם הטבורי.

רגע, איך למעשה מתבצע תהליך איסוף תאי הגזע לבנק הדם? ובכן, תהליך האיסוף לבנק הדם מתרחש מייד לאחר צאת התינוק לאוויר העולם כאשר חבל הטבור ניתק מהתינוק שזהעתה נולד. זה לא אמור בשום אופן להפריע להתהליך לידת התינוק, המיילדת, אחות או הרופא שמשתתף בלידה יהיה זה או זו שיאסוף את הדם הטבורי לבנק הדם הטבורי על ידי השמתו בכלי סטרילי אשר יסופק בידי צוות בנק הדם. אותו דם טבורי שנאסף ייאטם באריזה ייעודית שתוכננה במיוחד עבור בנק הדם ולאחר מכן יועבר למעבדת בנק הדם לסדרת בדיקות ועיבוד. בסופו של תהליך הדגימה תאוחסן מבחינה גנטית עבור בנק הדם עד שיידרש על ידי הבעלים.

דאגה נוספת של האימהות כשזה נוגע לדם טבורי היא עד כמה בנקאות הדם יהיה בטוח עבור התינוק כמו גם עבור האמא אם יהיה כאב או אי נוחות כלשהו בתהליך שימור הדם הטבורי. כשזה מגיע לתהליך שכזה תמיד העדיפות והדאגה הטבעית תיהיה לשלומו של התינוק.

חילוץ תאי הגזע לתהליך הבנקאות הקר יהיה למעשה בטוח מאוד גם לתינוק וגם לאמו של התינוק מכיוון שהדם שייאסף לבנק הדם הטבורי יילקח מייד לאחר שחבל הטבור יינתק מהתינוק, לאחר מכן דם יילקח גם מהאם לתהליך שימור הדם בבנק הדם. התינוק כמו גם האמא לא באמת חווה את כל הכאב או אי הנוחות כשמדובר בתהליך שמירה של דם טבורי בבנק הדם.

תגיות:
בנק הדםבנק דם טבוריתרומת דםמנות דם טבוריתרומת דםמה זה דם טבורירפואה