בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


עיצוב מטבחים מודרניים

בבתים הולכים ורבים הופך המטבח למתחם מרכזי ויוקרתי בבית. הוא משמש לא רק להכנת מזון ולאכילה אלא כמקום אירוח ואף כסביבת עבודה. עיצובו אמור למצב אותו ככזה- יפה, אסתטי, נוח, דקורטיבי, אפקטיבי, אטרקטיבי, בקיצור- מתחם אולטימטיבי.


איך לשדרג את הדירה החדשה

אנשים רבים אשר עוברים לדירה חדשה, אינם יודעים איך לנצל כראוי את כל החלל הפנוי שלפניהם. במאמר הבא נעניק לכם מספר כלים פשוטים לעיצוב נכון של הדירה, ונציין חמישה חפצים אשר ישדרגו את המראה של כל מבנה מגורים.


איך בוחרים חברת הובלות?

בחירה נכונה של חברת הובלות תחסוך לכם זמן, כסף ומאמץ. בשביל לבחור חברה מקצועית תצטרכו לקבל המלצות ולבצע השוואת מחירים. בנוסף, כדאי להגדיר מראש את אופי השירות כדי לוודא שמדובר על חברה מתאימה


טיפים להזמנת מנעולן לדירה

מנעולן הוא איש מקצוע שמוסמך לספק שורה ארוכה של שירותי פריצה ושכפול מנעולים. בנוסף, עליו להיות בעל אישור מטעם משטרת ישראל ולהוכיח רמה גבוהה של אמינות. במאמר הבא נסביר איך בוחרים אותו ובאיזה שלב כדאי להזמין אותו לדירה הפרטית


כיצד מבוצע איטום לוח חשמל ומדוע הוא חשוב?

לוח החשמל הוא מרכיב בעל חשיבות מהותית ביותר עבור התשתית הבסיסית ביותר של חיי היום יום שלנו בכל מרחב מודרני. בין אם מדובר במרחב ביתי, ובין אם מדובר במרחבים עסקיים או במרחבים ציבוריים – בכל מקום באשר הוא יש תשתית חשמל מרכזית המחברת את שלוחות החשמל השונות תחת מערכת שליטה אחת.


איטום ושיפוצים

ביתי הוא מבצרי ואף אחד לא יחדור אותו אפילו לא מים!

משפצים את הבית? סביר להניח שהגיע הזמן לשדרג את האיטום של המבנה, הקירות, הגג והתקרה. במאמר הבא נסביר למה חשוב לשלב את האיטום עם השיפוץ ואיך ניתן לעשות זאת בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב

איטום ושיפוצים
עבודות איטום מבוצעות על ידי קבלני בנייה כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט והקמת השלד. עם זאת, לאחר מספר שנים האיטום נשחק ועלולות להיווצר נזילות ורטיבות. הדרך למנוע נזקים בלתי הפיכים לציוד האישי ולרכוש בגלל נזילות מן הסוג הזה היא לבצע איטום. מטרת האיטום היא לשפר את הבידוד התרמי והאקוסטי, למנוע בלאי ושחיקה של הקירות ובסופו של דבר גם לחסוך בהוצאות מיזוג וקירור.
 
ההזדמנות הטובה ביותר לאטום מחדש את הדירה והבית היא במהלך שיפוץ. אם כבר נכנסתם לתהליך שיפוצים והבנתם שאיכות החיים שלכם צפויה להיפגע בתקופה הקרובה, רצוי גם לברר על איטום יסודי של המבנה.
 
איזה איטום מתאים לכם?
 
יש כמה סוגי איטום שיכולים להתאים למי שמשפץ את הבית או הדירה:
 
א. אטימת קירות בניינים בפני חדירת מים - זהו איטום מבנים שמבוצע על ידי שימוש בטכניקות מתקדמות. אפשר לשלב סנפלינג כדי להגיע לקירות בניינים גבוהים, או להסתפק בסולמות בלבד כדי למרוח שכבות איטום על קירות של בתים פרטיים וצמודי קרקע.
 
ב. מניעת חדירת מים דרך הגג – האיטום הנפוץ ביותר של בתים פרטיים במהלך שיפוץ מבוצע בגג. את הגג ניתן לאטום עם יריעות ביטומניות, יריעות PVC משוריינות, רשת אינטרגלס, זיפות, פיברגלס ועוד. מניעת חדירת מים דרך הגג חיונית לשמירה על ערך הנכס והיא מונעת נזקים שנגרמים בגלל הצטברות עובש, פטריות וחיידקים.
 
ג. איטום חדרים רטובים – עבודות שיפוצים מתבצעות בתוך חלל הפנים ואפשר לנצל אותן כדי למנוע נזילת מים מתוך חדרים רטובים. אלו חדרים שבהם מתקיים מגע ישיר בין מים ברצפה ובקירות, כמו לדוגמא חדרי שירותים ומקלחות.
 
ד. מרתפים ומקלטים – גרים בבית פרטי עם מרתף או בדירה בבניין משותף עם מקלט? סביר להניח שתצטרכו לאטום גם אותם. את זה כדאי לעשות עם חומרים מיוחדים שעמידים בפני שחיקה ובלאי. בנוסף, אפשר לשלב איטום תפרים כדי להפריד בין רכיבי בטון בבניין ולאפשר להם מרחב תנועה מסוים שלא ייצור לחץ על דירות בבניין משותף.
בחירת חברה מקצועית
 
לא כל קבלן שיפוצים יודע לבצע עבודות איטום, ולא כל חברת איטום יכולה להציע לכם שירותי שיפוץ בבית. אפשרות אחת היא לנסות לשלב בין השירותים על ידי יצירת קשר עם חברת בנייה שמכירה את התחום ומחזיקה בניסיון הנדרש. אפשרות שנייה היא להפריד בין השירותים, אך במקרה כזה נדרש תיאום בין בעלי המקצוע. מטרת התיאום היא להבטיח מינימום נזקים למבנה במהלך האיטום ועמידה במסגרת התקציב.
 
השוו בין המחירים המקובלים בענף כדי למצוא חברה מקצועית ואמינה. בדקו מה המחיר המקובל ולאחר מכן נסו לאסוף המלצות אובייקטיביות. פגשו את נציגי חברת השיפוצים או האיטום ואל תתביישו לשאול על השיטות שבהן משתמשת החברה. כך תוכלו לדעת כמה זמן עומד לקחת האיטום והאם כדאי לבצע אותו לפני או אחרי השיפוץ. בכל מקרה, זכרו שמדובר על השקעה לטווח ארוך.
 
תגיות:
איטום איטום ושיפוץאיטום גגותחומרי איטום טוביםאיזה חומר איטום טוב