בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


עיצוב מטבחים מודרניים

בבתים הולכים ורבים הופך המטבח למתחם מרכזי ויוקרתי בבית. הוא משמש לא רק להכנת מזון ולאכילה אלא כמקום אירוח ואף כסביבת עבודה. עיצובו אמור למצב אותו ככזה- יפה, אסתטי, נוח, דקורטיבי, אפקטיבי, אטרקטיבי, בקיצור- מתחם אולטימטיבי.


איך לשדרג את הדירה החדשה

אנשים רבים אשר עוברים לדירה חדשה, אינם יודעים איך לנצל כראוי את כל החלל הפנוי שלפניהם. במאמר הבא נעניק לכם מספר כלים פשוטים לעיצוב נכון של הדירה, ונציין חמישה חפצים אשר ישדרגו את המראה של כל מבנה מגורים.


איטום ושיפוצים

משפצים את הבית? סביר להניח שהגיע הזמן לשדרג את האיטום של המבנה, הקירות, הגג והתקרה. במאמר הבא נסביר למה חשוב לשלב את האיטום עם השיפוץ ואיך ניתן לעשות זאת בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב


איך בוחרים חברת הובלות?

בחירה נכונה של חברת הובלות תחסוך לכם זמן, כסף ומאמץ. בשביל לבחור חברה מקצועית תצטרכו לקבל המלצות ולבצע השוואת מחירים. בנוסף, כדאי להגדיר מראש את אופי השירות כדי לוודא שמדובר על חברה מתאימה


טיפים להזמנת מנעולן לדירה

מנעולן הוא איש מקצוע שמוסמך לספק שורה ארוכה של שירותי פריצה ושכפול מנעולים. בנוסף, עליו להיות בעל אישור מטעם משטרת ישראל ולהוכיח רמה גבוהה של אמינות. במאמר הבא נסביר איך בוחרים אותו ובאיזה שלב כדאי להזמין אותו לדירה הפרטית


כיצד מבוצע איטום לוח חשמל ומדוע הוא חשוב?

איטום לוחות חשמל

לוח החשמל הוא מרכיב בעל חשיבות מהותית ביותר עבור התשתית הבסיסית ביותר של חיי היום יום שלנו בכל מרחב מודרני. בין אם מדובר במרחב ביתי, ובין אם מדובר במרחבים עסקיים או במרחבים ציבוריים – בכל מקום באשר הוא יש תשתית חשמל מרכזית המחברת את שלוחות החשמל השונות תחת מערכת שליטה אחת.

כיצד מבוצע איטום לוח חשמל ומדוע הוא חשוב?
ללוח החשמל, המורכב מפיוזים וממתגים, יש משמעות מהותית בשליטה על מערכת החשמל ובמניעת שריפה וסכנות אחרות בעקבות קצרים ותקלות אחרות בתשתית החשמל בבית, בבית העסק או במרחב הציבורי. ניתן להבין, אם כן, שמדובר בחלק קריטי ביותר בכל מה שנוגע לתשתית החשמל במרחב מודרני באופן כללי, בדגש על כל מה שנוגע לבטיחות. משום כך, חשוב לתכנן את לוח החשמל בצורה המקצועית ביותר לא רק מבחינה פנימית אלא גם חיצונית – ואנחנו מדברים כמובן על החשיבות של איטום לוחות חשמל ועל הדרך הנכונה לבצע איטום שכזה.

מדוע חשוב כל כך לבצע איטום מלא של לוח חשמל, וכיצד מבצעים את האיטום המדובר?

מדוע זה חשוב? איטום לוחות חשמל היא משימה בעלת חשיבות קריטית ברמה הבטיחותית במרחב מודרני באופן כללי, בדגש על כל מה שנוגע לסכנות אש ולסכנות התחשמלות. איטום לוחות החשמל הוא לא איטום קלאסי במובן של מיגון מים (למרות שגם זה תפקיד חשוב שלו), אלא שהוא משמעותי גם ובעיקר בהקשר של מיגון מפני שריפה. כאשר ישנה תקלה כזו או אחרת בתשתית החשמל, הדבר כולל לעתים קרובות ניצוצות ופוטנציאל התלקחות לא קטן. מאחר ותשתית החשמל כולה מחוברת בלוח החשמל המרכזי ובלוחות החשמל המשניים יותר, בתוכם פוטנציאל ההתלקחות הזה הוא לא מבוטל בפני עצמו, ויש לאטום אותם לשמור עליהם היטב מפני התלקחות שכזו. בנוסף, חשוב מאוד גם להגן עליכם מפני סכנת אש או רטיבות חיצונית – שברגע שתגענה ללוח החשמל יכולות לגרום לנזקים עצומים ולסכנת חיים.
 
איך אוטמים לוח חשמל? איטום של לוח חשמל הוא מלאכה מקצועית שמבוצעת על ידי אנשי מקצוע שמבינים בתחום לעומקו. הבסיס של איטום זה הוא פאנלים מינרליים, הנמשחים בדרך כלל גם במשחה נוגדת שריפה, כך שניתן יהיה להבטיח כי הלוח מוגן חיצונית ופנימית באופן מלא מכל השפעה שיכולה להזיק לו – בין אם מדובר בסכנת שריפה ובין אם מדובר ברטיבות שיכולה להוביל להתחשמלות ולתקלות רבות אחרות. פאנלים אלה לא מונעים התלקחות אלא גם מעכבים אש שבאה אתם במגע.
 
בתכנון מערכת חשמל ובמיגון נגד נזקי אש ומים – חשוב לדאוג גם לכל הנוגע ללוח החשמל
 
תכנון נכון של מערכת חשמל ושל תשתית חשמל בטוחה לשימוש ולמחייה ועבודה בקרבתה, חייב לכלול גם חשיבה על כל מה שנוגע לאיטום לוחות חשמל – בדגש על מרחבים עסקיים או ציבוריים כאלה ואחרים. רק באמצעות איטום מקצועי המתוכנן ומבוצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון בפרויקטים הנדסיים ובתשתיות בטיחות ומיגון אש מקצועיות כמו אלה שדרושות לכם – ניתן להבטיח את המרחב הבטוח ביותר בהקשר של לוח החשמל ושל סכנת אש והתחשמלות במרחב מודרני הומה אדם.
 
תגיות:
איטום לוחות חשמל