בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


צד ג' אינו מודה באשמה - מה עושים?

מה הייתם עושים במצב הבא: תוך כדי נסיעה, בזמן שאתם מרוכזים בנהיגה, הגיח רכב מעברו השני של כביש, ופגע בכם. לאחר שנרגעתם מהפאניקה והבהלה, ובדיקה שכל האבירים נמצאים במקום, אתם מגלים כי לעומתכם- הרכב לשכם ספג פגיעה לא קלה. מיד אתם מחליפים פרטים עם הנהג הפוגע. מוודאים כי ביטוח החובה שלו בתוקף, ואפילו ברשותו ביטוח צד ג'. תוך כדי החלפת הפרטים, אתם נוכחים לדעת כי הנהג אינו מודה באשמתו בתאונה, ובעצם מתנער ממנה לגמרי. מה עושים בשלב זה?


התאמת רכב לנכים

אנשים בעלי מוגבלויות ונכים זוכים לעיתים להתעלמות ע"י חברה שעסוקה בעיקר בעצמה. הדברים שנראים לרוב האוכלוסייה כטריוויאלים לחלוטין כמו כניסה ויציאה מרכב, לנהוג באופן עצמאי או עלייה במדרגות עשויים להיות קשים ואף מסובכים למדי לבעל נכות כלשהי. למרות שבשנים האחרונות ביטוח לאומי מסייע לנכים מעט יותר מבעבר ועברו חוקים העוסקים בהנגשה בעלי מוגבלויות עדיין מוצאים את עצמם בקשיים רבים לנהל אורח חיים תקין.


השכרת רכב לבעלי מוגבלויות

במשך שנים רבות סבלו אנשים עם מוגבלויות פיזיות גם ממגלות תנועה ומגבלות נגישות אדירות, שניתן היה לעקוף, אך זה לא נעשה. אנשים עם מוגבלויות אישיות הוכרחו למעשה להשאר בביתם, עם היכולת אמנם לצאת מהבית אבל בלי היכולת להגיע או להכנס לשום מקום אחר, משום שכל הארץ הייתה נעדרת נגישות ולמעשה העולם כולו היה חסום בפני אנשים עם מוגבלויות.


ביטוח רכב בעידן הדיגיטלי

ענף הביטוח ( הן בישראל והן בשאר העולם ), על אף מוניטין שמרני אשר מיוחס לו, החל בשנים האחרונות להצטרף אל מהפיכה וירטואלית גלובלית. חברות הביטוח הרבות בארץ ובעולם מזהות את הפוטנציאל הגלום בתוך הערוץ הדיגיטלי, ונעזרות בו ומשתמשות בו כמאין כלי תקשורת ישיר בינן לבין הלקוח, ללא גורם מתווך, ובעצם מספקות עבורו את השירות היעיל והמהיר ביותר, ללא סיבוכים וסרבולים מיותרים, וכך הלקוח יכול לחזור לשיגרה בדרך המהירה ביותר לעומת העבר.


אילו סוגי שערים בטיחותיים עבור העסק?

חשיבות הבטיחות בהפעלת השער?

סוגים שונים של שערים יכולים לסייע לשמור על אבטחת העסק ולהבטיח רמה גבוהה של בטיחות עבור המבקרים, העובדים והספקים. הנה כל מה שצריך לדעת על ההבדלים ביניהם. שערים משמשים כאמצעי הגנה וביטחון מפני חדירה של רכבים או גורמים לא מורשים לתוך העסק. אפשר להשיג אותם במגוון רחב של דגמים והם מותאמים לצרכי הלקוח מבחינת מידות, שיטת תפעול ומחיר.

אילו סוגי שערים בטיחותיים עבור העסק?

עם השנים גם התפתחו סוגים חדשים של שערים, ובעיקר ניתן לזהות את ההבדלים בין הדגמים החשמליים:

 
א. שער כנף – זהו שער שנפתח על ציר כלפי פנים וחוץ. היתרון שלו הוא התקנה פשוטה ומחיר נמוך, אך החיסרון הוא הגנה ואבטחה מוגבלת בלבד. את שער הכנף אפשר לבחור עם כנף אחת או שתיים. שערי כנף נפוצים גם בבתים פרטיים בגלל שהם יכולים להיות אטומים או בצורת גדר. בנוסף, הם לא דורשים מרחב גדול לצורך ההתקנה אבל כן מחייבים מקום פנוי שאליו ייפתחו הכנפיים.
 
ב. שער הזזה חשמלי – זהו הפתרון הנפוץ עבור עסקים בארץ ובעולם. מדובר בשער הזזה חשמלי שנע על גבי מסילה שנמצאת על גבי הקרקע, והיתרון שלו הוא פונקציונאליות גבוהה. שער הזזה קונזולי למשל נע על גבי מסילה צדדית והוא מוגבה מעל הקרקע כדי להתאים למקומות שבהם השטח לא ישר, אך הוא יכול גם לסייע להגנה על מפעלים ועסקים גדולים. החיסרון הוא צורך במרחב נוסף בצדדים שאליו אמור השער לזוז בעת הפתיחה.
 
ג. שער חשמלי נגלל – עוד פתרון שרלוונטי לבעלי עסקים שרוצים לשלב את כל היתרונות בשער אחד הוא הדגם הנגלל. זהו שער שמתאים למוסכים, חנויות, אולמות תצוגה, מחסנים ומשרדים. הוא נגלל או מתרומם כלפי מעלה ולכן לא דורש מקום מיוחד מלפנים, אך חוסם באופן הרמטי את הפתח. כמו כן, יש דגמים של שער חשמלי בהם הוא מתרומם באמצעות זרועות ולא בעזרת גלילה.

מה חשוב לדעת על הבטיחות בהפעלת השער?

כל שער יכול לשמש כפתרון הגנה ואבטחה בטיחותי עבור העסק, אך הוא מחייב היערכות מוקדמת. ראשית, יש לבדוק מה תדירות הפתיחה והסגירה של השער. תדירות גבוהה תחייב שימוש במנוע חשמלי גדול יחסית, בעוד תדירות נמוכה תאפשר לבעלי העסק לחסוך בהוצאות באמצעות שער ידני.
 
שנית, כדאי להשוות בין הדגמים השונים לפי החשיבות במהירות הפתיחה. בעסקים עם רמה גבוהה של אבטחה, במפעלי תעשייה רגישים, במחסנים עם ציוד יקר ערך ובסיסי צה"ל למשל יש שערים שמסוגלים להיפתח ולהיסגר בשניות בודדות בלבד. כאן הבטיחות נובעת משימוש במפרט טכני מתקדם, אך החיסרון הוא מחיר גבוה בעשרות אחוזים בהשוואה לשערים הרגילים.
 
אביזרים לשיפור הבטיחות
 
בעל עסק שרוצה לשלב שערים חשמליים מסוגים שונים צריך לבחור עבורם את אביזרי הבטיחות המתאימים. ניתן למשל לשלב גלאי דו ערוצי וגלאי הגנה כדי למנוע סגירה של השער כאשר עומד חפץ בינו לבין הקיר, או לתלות שלט אזהרה עבור העוברים והשבים.
בנוסף, כדאי לשפר את הבטיחות הקיימת עם אביזרים בסיסיים כגון מנורה מהבהבת לסגירה ופתיחה של השער, מנעול חשמלי אלקטרו מגנטי לנעילה מהירה ומנעול חשמלי כבד למניעת ניסיונות פריצה.
 
תגיות:
אבי שעריםשערים לחניהשערים חשמלייםהמלצה על שער לחניה