בלוגרס | מגוון מאמרים וכותבים מובילי דעה בארץ

עוד מאמרים בנושא


כך תתקנו דלתות הזזה

בבתים רבים, דלתות הזזה מזכוכית מאפשרות גישה קלה לחדר, מרפסת. בניגוד לדלתות מסורתיות הנפתחים לרווחה, דלת מרפסת מסוג זה מנצלת מערכת של רצועות ורולים כדי לבצע מעבר מהיר וקל ממצב סגור ופתוח.לאורך זמן זה עשוי להיות נחוץ כדי לבצע תיקונים נדרשים לדלת עצמה או למנגנון שמאפשר לדלת לנוע בקלות. אם במקרה יש לכם דלתות זכוכית בבית או במשרד שיש לתקן לפנהיכם מוגשים מספר טיפים:


איך להתקין בריכת שחייה ניידת

בריכות שחייה ניידות הם התשובה האולטימטיבית לבתים בעלי חצר או גינה קטנה או כאלה שאינם מעוניינים להכנס לפרוייקט בנייה מסובך ומסורבל. התשובה לכך היא הרכבה עצמית של בריכות שחייה ניידות במגוון גדלים הניתנים להרכבה ולפירוק עצמית ללא כל קושי.


תאורה סולארית לבריכה

תאורה סולארית היא הדבר הבא בכל מה שקשור לתחום האנרגיה הירוקה ואיכות הסביבה בפרט. כיום ישנם מגוון אפשרויות בתאורה סולארית ורגע לפני שממהרים לבחור את גופי התאורה הסולאריים יש לעבור ולדעת מה הם היתרונות מול החסרונות.


מדריך מהיר לריצוף דק רצפה

אם תמיד השתוקקתם לרצפות עץ אתם בחברה טובה. בעוד שרצפות עץ חזרו לעידן הקולוניאלי רצפות עץ, דקים או פרקטים פרצו לראשונה בסוף המאה ה – 17. אם רק תחליטו כי אתם רוצים רצפות שיעטרו את ביתכם קיראו מדריך מהיר זה כדי שראשכם לא יסתובב ויתבלגן כאשר אתם מדברים עם קבלן שיפוצים או בעל מקצוע בתחום. קריאת עשר דקות תדריך אתכם דרך יסודות מיני העץ, ציונים, סוגים וסגנונות.


מדוע מחסן עץ הוא הבחירה הטבעית

האם חשבתם לבנות מחסן עץ אך אינכם יודעים היכן להתחיל? הבא נעזור לכם להימנע מלעשות טעויות שאנשים רבים עושים, מתוך מהירות וחיפזון ויוצא להם בשורה התחתונה תוצאה שלא לה הם ייחלו או התכוונו, וגרוע מכך להימנע מלהוציא כספים מיותרים בשביל לתקן את הטעויות.


מהן מלטשות ומה השימוש בהן?

יתרונות הליטוש

ליטוש היא פעולה שמבוצעת על ידי מכונות מיוחדות לצורך החלקה של פני שטח מסוים. את המכונות יש לבחור לפי סוג השטח והמפרט הטכני הנדרש. בנוסף, כדאי להכיר את השימושים השונים של הליטוש ולנצל אותם בצורה נכונה

מהן מלטשות ומה השימוש בהן?

מלטשת היא מכשיר שבאמצעותו ניתן לבצע פעולת ליטוש. במילים פשוטות, מדובר על פעולת גימור שמטרתה להחליק את פני השטח. בעזרת הפעולה הזו ניתן ליצור שטח בעל תכונות של מראה ולהפוך אותו לחומר גלם שמסוגל להחזיר אור באופן מלא עם פיזור נמוך. לפעולה יש ערך דקורטיבי ומעשי, היא משולבת בתהליכי עבודה על מוצרים והיא מתאימה גם בריצוף, קירוי וחיפוי מבנים.

הדרך הנכונה לבצע ליטוש היא באמצעות פעולה מכנית. זו פעולה שמבוססת על השימוש במלטשת. בעזרתה ניתן לשפשף את פני השטח בגרגרים של חומר קשה. סוג הגרגרים נבחר לפי סוג השטח והעוצמה הנדרשת. את המתכת והעץ למשל מלטשים עם נייר זכוכית, בעוד אריחי קרמיקה ואבני חן עוברים תהליך דומה עם גרגרי סיליקון קרביד או יהלום.

יתרונות הליטוש

מבחינה טכנית, הליטוש הנפוץ הוא עם דיסקה מסתובבת. על הדיסקה מניחים נייר עם גרגרים קשים, אך אפשר לעשות זאת גם בעזרת בד שמוספג בתמיסה עם הגרגרים. לפעולה הזו יש מספר יתרונות בולטים:

א. יעילות – פעולת הליטוש המכני יעילה בהשוואה לשיטות אחרות. בעבר נהוג היה לנסות להחליק את פני השטח עם חומרים כימיקליים ומזהמים, אבל כיום ניתן לשלב מנועים רבי עוצמה בתוך מכשירי החשמל.

ב. בטיחות – השימוש הנפוץ בליטוש מחייב הקפדה על רמה גבוהה מאוד של מקצועיות. רק באמצעות רמת מקצועיות גבוהה ניתן למנוע נזקים ותאונות מצערות. רמת הבטיחות קובעת את מהירות התנועה של הליטוש ואת שכבת ההחלקה. בנוסף, בטיחות נובעת מתוך ניסיון של אנשי המקצוע וההיכרות שלהם עם ההבדלים בין חומרי הגלם.

ג. איכות התוצאה הסופית – בסופו של דבר, כל פעולה נמדדת לפי איכות התוצאה. ההבדל יכול לנבוע מאופן הביצוע וההברקה. ביצוע ברמה גבוהה יבטיח ליטוש אידיאלי ויאפשר להחליף את הייעוד של חומר הגלם המקורי. לעומת זאת, ביצוע ירוד יגרום לתוצאה הפוכה ויחליש את החומר.

מבנה הכלי

המבנה של כלי עבודה סטנדרטי כולל גוף פלסטיק ומתכת. הוא מכיל מנוע חשמלי שמחובר למשטח הצמדה, בעוד בחלק מהדגמים קיים חיבור לאיסוף אבק. החיבור הזה חיוני לצורך שמירה על ניקיון וסטריליות השטח. הוא גם מונע מצב של החלקת יתר או תת-החלקה של משטחים מסוימים. בנוסף, יש דגמים עם חיישן שתפקידו למדוד את רמת הלחץ שמפעיל המלטש. מדידה של רמת הלחץ תוך כדי השימוש מבטיחה תוצאה סופית טובה יותר ומשפרת את הבטיחות.

כפי שניתן לראות, המפרט הטכני של מלטשת הוא חלק בלתי נפרד מהיתרון שלה. בעזרת המפרט המשוכלל ניתן למנוע בלאי גבוה או נזק למשטח המשויף. זו הסיבה בגללה כדאי להשוות בין המכונות הקיימות ולהתחיל בהגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. כך ניתן להחליט בין מלטשת אקסצנטרית שבנויה סביב גוף הצמדה עגול, מלטשת סרט שמורכבת משני תופים וביניהם מנוע חשמלי. בסופו של דבר, השאיפה היא לשלב בין היתרונות השונים.

תגיות:
מה זה מלטשתמלטשת פחייםמלטשת לנגרותליטוש